Brighton in the semi-final, will play against Manchester City

Brighton and Hove Albion awansowali do półfinału Pucharu Anglii. (Fot. Getty Images)
Brighton and Hove Albion, after the away penalty win from Milwall, completed the England FA semi-finalists. In this phase, as the yesterday's draw drew, they will face Manchester City. The second pair are Wolverhampton and Watford.

Brighton do 88. minuty przegrywał z występującym w Championship (drugi poziom) zespołem Milwall 0:2 po golach Irlandczyków Aleksa Pearce'a i Aidena O'Briena, ale w końcówce zdołał strzelić dwa gole. Ich autorami byli rezerwowi piłkarze - Holender Juergen Locadia i Solomon March.

W dogrywce wynik się nie zmienił, więc o awansie rozstrzygnęły rzuty karne. W serii "jedenastek" faworyzowani goście zwyciężyli 5-4.

Dzień wcześniej piłkarze Manchesteru United, ubiegłoroczni finaliści, przegrali na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 1:2.

Między 70. i 76. minutą bramki dla gospodarzy zdobyli Meksykanin Raul Jimenez i Portugalczyk Diogo Jota. MU, który niedawno niespodziewanie wyeliminował Paris Saint-Germain w 1/8 finału Ligi Mistrzów, odpowiedział tylko trafieniem w doliczonym czasie gry Marcusa Rashforda.

Dla piłkarzy Wolverhampton to pierwszy awans do półfinału Pucharu Anglii od 1998 roku. "Wilki" są rewelacją obecnej edycji rozgrywek, wcześniej wyeliminowały m.in. Liverpool, wygrywając 7 stycznia u siebie 2:1 (w 3. rundzie).

Z kolei "Czerwone Diabły" nie powtórzą wyniku sprzed roku, gdy dotarły do finału Pucharu Anglii (przegrały wówczas 0:1 z Chelsea).

Z awansu cieszył się natomiast lokalny rywal MU - zespół City. Lider Premier League, również ćwierćfinalista obecnej edycji Ligi Mistrzów, odrobił dwie bramki straty i odniósł wyjazdowe zwycięstwo 3:2 nad pierwszoligową Swansea City.

W sobotę do półfinału awansował także Watford, który w starciu dwóch ekip z Premier League pokonał Crystal Palace 2:1.

Półfinały Pucharu Anglii odbędą się 6 i 7 kwietnia na Wembley. Finał zostanie rozegrany 18 maja.