Barcelona and Bayern Munich advance to Champions League semifinals

Neymar (na górze) świętuje z Danielem Alvesem bramkę dla Barcelony (Fot. Getty Images)
It was a good day for the leaders of both Spain's La Liga and Germany's Bundesliga, as both Barcelona and Bayern Munich advanced to the semifinals of Champions League play on Tuesday.

Jeszcze przed przerwą zawodnicy Bayernu strzelili kolejne cztery gole i odwrócili losy rywalizacji. Fabiano wyciągał piłkę z siatki po dwóch strzałach Lewandowskiego oraz uderzeniach Jerome'a Boatenga i Thomasa Muellera. Polski napastnik w tym sezonie Ligi Mistrzów zdobył łącznie pięć bramek.

To był piąty mecz w historii LM, w którym jedna drużyna zdobyła co najmniej pięć bramek w pierwszej połowie. Bawarczycy dokonali tej sztuki po raz trzeci. Poprzednio w 2012 i 2014 roku, kiedy w spotkaniach grupowych wygrali odpowiednio z Lille u siebie 6:1 oraz na wyjeździe z AS Roma 7:1.

Takim wyczynem może się też pochwalić Monaco (8:3 z Deportivo La Coruna w 2003 roku), a Szachtar Donieck w październiku, w wyjazdowym meczu z BATE Borysów wbił do 45. minuty aż sześć goli. Ostatecznie wygrał 7:0.

Porto do tego dnia pozostawało jedyną drużyną bez porażki w tej edycji LM. Barcelona kwestię awansu rozstrzygnęła praktycznie już w pierwszym meczu, kiedy w stolicy Francji wygrała 3:1. Na Camp Nou "Duma Katalonii" postawiła kropkę nad "i". Zwycięstwo zapewnił jej Neymar. Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 14. i 34. minucie.

"Po prostu zrobiliśmy to samo co w Paryżu. Wyszliśmy na boisko, narzuciliśmy swój styl gry i zdobyliśmy bramki" - podkreślił Neymar.

Wczoraj Real Madryt podejmie lokalnego rywala - Atletico. W ubiegłym tygodniu był bezbramkowy remis. Natomiast Juventus będzie w Monako bronił jednobramkowej zaliczki z Turynu.