Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Amazon opening its first ‘4-star’ physical store in the UK

Amazon opening its first ‘4-star’ physical store in the UK
Amazon planował otwarcie stacjonarnego sklepu w UK, zanim nastąpiła pandemia. (Fot. JIM WATSON/AFP via Getty Images)
Amazon is to open its first general store in the UK, selling items including books, technology and toys, as the online retail behemoth continues its expansion in physical retail.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Swój pierwszy 4-gwiazdkowy sklep – w którym sprzedaje się tylko produkty oceniane przez klientów na co najmniej cztery gwiazdki oraz artykuły popularne – amerykański gigant uruchomił w 2018 roku.

Sklep ma być odzwierciedleniem tego, co klienci regularnie kupują i z czego są zadowoleni. Aby ustalić, które produkty elektroniki użytkowej, zabawki, gry, książki, artykuły kuchenne, produkty domowe i inne są chętnie kupowane przez lokalnych nabywców, firma wykorzystuje dane ze swojej działalności online.

Andy Jones, dyrektor Amazon 4-star UK, oświadczył, że jest to "ekscytujący" przełomowy krok. "Zauważyliśmy, że model ten działa bardzo dobrze w centrach handlowych w USA, więc lokalizacja taka jak Bluewater miała dla nas całkowity sens" – oznajmił.

Szef brytyjskiego oddziału nie potwierdził jednak, czy więcej 4-gwiazdkowych sklepów w Wielkiej Brytanii jest w planach firmy, czy też jest to pojedyncza próba.

Amazon zaznacza, że asortyment produktów w sklepie będzie się regularnie zmieniał, ponieważ "kuratorzy" firmy reagują na opinie klientów i nowe oferty, a poszczególne kategorie produktów są aktualizowane co tydzień.

Swój pierwszy sklep spożywczy w Wielkiej Brytanii Amazon otworzył w zeszłym roku, zapraszając klientów do Amazon Fresh w londyńskiej dzielnicy Ealing. Firma twierdzi, że od momentu otwarcia model ten został "dobrze przyjęty" i rozszerzył się do sześciu sklepów w całym Londynie.

Czytaj więcej:

Amazon otworzył dziś w UK pierwszy sklep. To "Fresh" w Londynie

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Morrisons dołącza do technologicznej rewolucji w handlu. Otworzy sklep bez kas

Tesco: Pierwszy sklep bez kas powstanie w centrum Londynu

Amazon zapłaci swoim pracownikom 50 funtów za punktualność

Amazon utworzył tysiące nowych miejsc pracy w Polsce

Brytyjska sieć Greggs przyspiesza tempo rozwoju, ale ostrzega przed rosnącymi cenami

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement