Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

A "digital candy shop" has launched in Los Angeles

A "digital candy shop" has launched in Los Angeles
Słodycze Sugar Lab można kupić w sklepie internetowym cukierni. (Fot. Sugar Lab)
It's called Sugar Lab, and that alone suggests that it's no ordinary candy shop. What sets it apart is that the goodies created here are designed and then printed on a 3D printer. The advantage is that here you can order cakes and chocolates in any shape: from a strawberry, to a skull or a beer can, to a cartoon character or a superhero. The only limitation is your imagination.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Ta niezwykła cukiernia we wschodnim Los Angeles to start-up ekipy złożonej z cukierników, projektantów i maniaków nowych technologii. Każde ciastko, które tu powstaje, zaczyna się od pomysłu i projektu.

Pomysły zgłaszają klienci, którzy mogą zamówić ciastka i czekoladki w dowolnym wymarzonym kształcie. Projektanci Sugar Lab potem przygotowują w laboratorium cyfrowe modele łakoci, a cukiernicy drukują je w technologii 3D. Oczywiście wyłącznie z jadalnych składników.

"Projekt wymagał sporo pracy z szefem kuchni, żeby ustalić, jakie składniki są nam potrzebne, sprowadzić je, połączyć i w końcu degustować, zanim jeszcze trafiły do drukarki 3D, żebyśmy wiedzieli, z czym pracujemy" - opowiada Kyle von Hasseln, współzałożyciel Sugar Lab. Jak zaznacza, wydruk nie jest końcem pracy nad ciastkiem.

"Kiedy obiekt jest już wydrukowany, cukiernik może jeszcze z nim zrobić milion rzeczy" - oznajmił w rozmowie z serwisem Euronews. Mimo wykorzystania zaawansowanej technologii druku 3D, "cyfrowa cukiernia" ma dużo wspólnego z tradycyjną. Też miesza się tu wodę, cukier i skrobię roślinną, aby stworzyć swego rodzaju "superciasto".

Przygoda Kyle’a von Hasselna z drukowaniem ciastek rozpoczęła się jeszcze podczas studiów w Południowokalifornijskim Instytucie Architektury. Kupił wtedy zwykłą drukarkę 3D i zaczął eksperymentować ze składnikami "tuszu".

Sprzęt, którego używa teraz w laboratorium, jest jedynym na świecie tego typu urządzeniem do żywności z certyfikatem NSF. Jest również jedynym, które działa na tak dużą skalę - w ciągu jednej nocy może wykonać około tysiąca ciastek, które rano mogą zdobić cukiernicy.

Szefem kuchni w Sugar Lab Jego jest Jonathan Solomon, pasjonat eksperymentów z drukowaniem jedzenia. Jego zdaniem to, co teraz wydaje się kulinarną osobliwością, już wkrótce stanie się normą. "Mam poczucie, że pracuję nad żywnością przyszłości. Przyszłością deserów. Pewnego dnia ta technologia będzie w każdej kuchni. Jeszcze nie jutro, ale wcześniej niż myślimy" – przekonuje.

Słodycze Sugar Lab można kupić w sklepie internetowym cukierni. Dla przykładu - sześć nadziewanych kremem czekoladowo-imbirowym ciastek w kształcie truskawek kosztuje 25 dolarów.

Czytaj więcej:

W USA można będzie sprzedawać mięso wyhodowane w laboratoriach

Hiszpania: Mleko od karaluchów nowym rodzajem superżywności?

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 14.06.2024
    GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement