Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nowa Miss USA ma polskie korzenie. Jej poprzedniczka zrezygnowała z korony

Nowa Miss USA ma polskie korzenie. Jej poprzedniczka zrezygnowała z korony
Savannah Gankiewicz została nową Miss USA. (Fot. Sarah Morris/Getty Images for The Recording Academy)
Savannah Gankiewicz została okrzyknięta najpiękniejszą kobietą w Stanach Zjednoczonych. Pochodząca z Hawajów 28-letnia modelka przyjęła tytuł po tym, jak dotychczasowa Miss USA, Noelia Voight, zrzekła się korony w atmosferze skandalu. Nazwisko Gankiewicz nie bez powodu brzmi znajomo – ojciec Amerykanki ma polsko-wietnamskie korzenie.
Reklama
Reklama

Na początku maja Miss USA, Noelia Voight niespodziewanie zrezygnowała z tytułu najpiękniejszej Amerykanki, który zdobyła we wrześniu 2023 r.

Choć jako powód ustąpienia podała wówczas konieczność zadbania o swoje zdrowie psychiczne, w pozyskanym przez CNN liście skierowanym do przyznającej koronę organizacji Miss Universe ujawniła ona szokujące zarzuty względem prezeski Laylah Rose. Voight oskarżyła ją o "aktywne budowanie kultury strachu i kontroli".

Z relacji byłej już Miss USA wynika, że kierownictwo konkursu nie zapewniło jej bezpieczeństwa, co rzekomo doprowadziło do sytuacji, w której modelka doświadczyła molestowania seksualnego podczas świątecznej parady na Florydzie.

Dwa dni później na ten sam krok zdecydowała się Miss Nastolatek, UmaSofia Srivastava, która także zrzekła się tytułu. Jak podkreśliła na Instagramie, kierunek, w jakim podąża organizacja, jest sprzeczny z jej wartościami.

Tytuł najpiękniejszej kobiety w Stanach Zjednoczonych przyjęła właśnie pierwsza wicemiss, urodzona na Hawajach Savannach Gankiewicz. 28-letnia modelka jest córką pochodzącej z Filipin Yvienne Tagorda Peterson oraz Marka Gankiewicza, który ma polsko-wietnamskie korzenie.

"Choć ta decyzja nie była łatwa, mocno wierzę w to, że dostałam tę szansę z jakiegoś powodu. Jestem gotowa wywrzeć pozytywny wpływ na organizację, która jest bliska memu sercu" – oświadczyła nowa Miss USA podczas uroczystej koronacji, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Honolulu.

Gankiewicz pierwsze lata swojego życia spędziła z rodziną na hawajskiej wyspie Maui, a następnie przeprowadziła się do Wirginii Zachodniej, gdzie osiedlił się jej ojciec.

Przyszła Miss USA kształciła się Sherando High School w hrabstwie Frederick, później rozpoczęła studia na Uniwersytecie George’a Masona. W wieku 21 lat powróciła na Hawaje, gdzie rozpoczęła pracę jako profesjonalna modelka i koordynatorka ds. marketingu w prowadzonej przez jej matkę agencji nieruchomości The Agency Maui. Zdobyła tytuł Miss Hawajów 2023.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.07.2024
GBP 5.0939 złEUR 4.2796 złUSD 3.9498 złCHF 4.4410 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama