Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Robert De Niro: Nie jestem jeszcze gotowy na emeryturę

Robert De Niro: Nie jestem jeszcze gotowy na emeryturę
W sierpniu ub. roku aktor skończył 80 lat... (Fot. PAP/EPA)
Zawsze chciał więcej. I ma. Dzieci? Siedmioro. Nominacji do Oscara? Dziewięć. To go napędza i sprawia, że nie myśli o kapciach i emeryturze. 'Nie jestem na to gotowy w tej chwili' – przyznaje Robert De Niro w najnowszym wywiadzie. Cieszy go kariera, ale jest człowiekiem na wskroś rodzinnym.
Reklama
Reklama

"Czas kiedy wszyscy są razem, jest dla mnie wszystkim" – przyznaje, myśląc o swojej rodzinie. De Niro jest szczęśliwy, że ma dobry kontakt ze wszystkimi swoimi dziećmi.

"Cała rodzina uwielbia bawić się z Gią" – opowiada w magazynie "People", nawiązując do swojej najmłodszej latorośli, która przyszła na świat w kwietniu 2023 r. Pozostałe dzieci De Niro, Drena (56 l.) i Raphael (47 l.) - z pierwszą żoną Diahnne Abbott, bliźnięta Julian i Aaron (28 l.) - z byłą dziewczyną Toukie Smith, oraz Elliot (25 l.) i Helen (12 l.) - z byłą żoną Grace Hightower, są dumnym starszym rodzeństwem.

Aktor nie ukrywa, że bycie ojcem 10-miesięcznej dziewczynki w wieku lat 80 jest najlepszą kuracją odmładzającą. Nie pierwszy raz zresztą podkreśla, że jego życiowym priorytetem jest rodzina.

Nie dziwi to znających jego biografię. Robert De Niro przyszedł na świat w Nowym Jorku w 1943 roku. Jego rodzicie byli parą odnoszących sukcesy malarzy, ale rozstali się dwa lata po jego narodzinach. Ojciec De Niro dokonał wtedy coming outu. Niełatwe dzieciństwo gwiazdora sprawiło, że swoim potomkom chce przykrych doświadczeń oszczędzić.

"Chcę, żeby robiły w życiu to, co naprawdę chcą. Nie ma się czego bać" – stwierdza.

Ale nie tylko odwagę ceni sobie gwiazdor. Również swoje wieloletnie przyjaźnie, w tym tę, którą dzieli ze Scorsese - reżysera, do którego mówi per Marty, zna pół wieku. Pracowali razem przy dziesięciu genialnych produkcjach. De Niro docenia w Scorsese to, że ten daje aktorom dużo swobody na planie, jest otwarty na ich wskazówki.

Reżyser zwraca z kolei uwagę na to, że jego przyjaciel jest bardzo dociekliwy, gdy przygotowuje się do swojej roli. Zadaje mnóstwo pytań. Chce wiedzieć, jak ubiera się jego bohatera, co je na śniadanie, itd.

Ich najnowszy wspólny film, "Czas krwawego księżyca" przyniósł aktorowi dziewiątą nominację do Oscara. De Niro kreuje w tym obrazie, osadzonym w latach 20. XX wieku, postać mafijnego bossa, który przedstawia się jako przyjaciel Indian z Oklahomy, ale w rzeczywistości nie cofnie się przed niczym, by zagarnąć ich majątek.

Obecnie aktor pracuje na planie zdjęciowym nowego serialu Netfliksa, którym jest thriller polityczny "Zero day". Gwiazdor gra tutaj rolę byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2024
GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama