Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wyjątkowa praca na Sycylii! Airbnb szuka osoby do opieki nad elegancką willą

Wyjątkowa praca na Sycylii! Airbnb szuka osoby do opieki nad elegancką willą
Urokliwie położone miasteczko zaczyna przyciągać turystów, z czego postanowiła skorzystać platforma Airbnb. (Fot. Wikimedia/Davide Mauro)
Dom za jedno euro - taką akcję wymyśliły trzy lata temu władze idyllicznego włoskiego miasteczka Sambuca di Sicilia. Z tej oferty skorzystała platforma Airbnb, która kupiła, a następnie gruntownie wyremontowała jedną z takich posiadłości. Teraz poszukuje osoby, która będzie się nią opiekowała.
Reklama
Reklama

O Sambuca di Sicilia zrobiło się głośno w 2019 roku, gdy władze tego miasta, chcąc zapobiec postępującemu wyludnieniu, zdecydowały się w oryginalny sposób zachęcić ludzi do zamieszkania w tej nieco sennej, ale niezwykle urokliwej miejscowości.

Miasto wykupiło opuszczone domy, a następnie postanowiło odsprzedając je za symboliczną kwotę jednego euro. Warunkiem nabycia nieruchomości w tak korzystnej cenie było zobowiązanie się do przeprowadzenia remontu zakupionej nieruchomości.

Jeden z takich domów stał się własnością platformy Airbnb. Remont posiadłości został już zakończony, teraz platforma szuka gospodarza. Do jego obowiązków będzie należało dbanie o willę i wygodę osób, które będą ją wynajmowały.

Jak czytamy w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie Airbnb, przyszła gospodyni lub gospodarz może w tej willi zamieszkać z bliską osobą lub rodziną (maksymalnie dwoje dorosłych i dwoje dzieci). Kandydaci muszą być pełnoletni, dobrze znać język angielski i chcieć opanować język włoski (Airbnb zapewnia miesięczny kurs na miejscu). Wymagana jest też umiejętność nawiązywania relacji i gościnność, wszak do obowiązków należeć będzie dbanie o komfort przybywających do willi gości. Mile widziane jest również zaangażowanie w życie miasteczka. Wybrany kandydat musi być gotowy na podjęcie nowych obowiązków od 30 czerwca.

Wybrana osoba będzie mogła zamieszkać za darmo w jednym z apartamentów w pięknej trzypiętrowej willi położonej w sercu Sambuca di Sicilia. Nie dostanie stałej pensji, ale będzie dostawać część zysku z wynajmu. Gospodarz nie musi rezygnować ze swojej dotychczasowego zatrudnienia. Jeśli więc może pracować zdalnie i jest w stanie połączyć to zajęcie z opieką nad willą, a do tego lubi Włochy, to powinien jak najszybciej zgłosić swoją kandydaturę. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 29.06.2022
GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama