Menu

Unieście - cicha strona Mielna

Unieście - cicha strona Mielna
Plaża w Unieściu. (Fot. Wikipedia)
Polacy coraz chętniej wybierają zaciszne miejscowości, zgodne z trendem slow travel. Jedną z perełek ukrytych na turystycznej mapie kraju jest Unieście - klimatyczne letnisko, niedawno włączone do Mielna.
Reklama

Ubiegłoroczne wakacje aż 73 proc. Polaków spędziło w kraju, w ponad połowie przypadków wybierając miejscowości nadbałtyckie. Na polskim wybrzeżu mogło wypoczywać nawet do 15 milionów turystów.

Taka liczba urlopowiczów oznacza szukanie skrawka wolnego miejsca na plaży lub stanie w długiej kolejce do baru. Dlatego coraz bardziej popularny staje się trend slow travel - spokojny i kontemplacyjny styl podróżowania. Slow travel preferuje miejsca z dala od utartych szlaków.

Takim miejscem bez wątpienie jest Unieście. Spośród nietypowych destynacji w Polsce ta okazała się największym tegorocznym hitem w serwisie rezerwacyjnym Travelist. Gdy chodzi o Unieście, serwis zanotował aż 30-krotny wzrost liczby rezerwacji na okres wakacyjny.

Przystań rybacka w Unieściu. (Fot. Getty Images)

Unieście położone w sąsiedztwie rozrywkowego Mielna, ma zupełnie inny charakter. Mimo bliskości kurortowych atrakcji, jest tu cicho i spokojnie. Jedna z najstarszych plaż w Polsce, szeroka i otoczona wydmami, to idealna lokalizacja na wypoczynek dla rodzin z dziećmi i zwolenników pieszych wędrówek.

Oprócz nadmorskich spacerów, wypoczywający tutaj mogą również skorzystać z wód jeziora Jamno, po którym kursuje wodny tramwaj. W okolicach akwenu skorzystać można z wyciszającej, pełnej pięknych krajobrazów trasy uwielbianej przez spacerowiczów i rowerzystów.

Prawdziwie morski klimat miejsca da się poczuć w znajdującej się tu przystani morskiej, gdzie można podziwiać tradycyjne rybackie łodzie i przyglądać się pracy rybaków.

W pobliskich knajpkach warto zaś skosztować świeżych ryb. Historię lokalnych rybaków można też poznać bliżej w tutejszym skansenie – Muzeum Rybactwa Morskiego. Powstało zaledwie w 2014 roku, na bazie pamiątek zebranych przez prywatnego kolekcjonera.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama