Menu

Lot z dzieckiem - co warto wiedzieć?

Lot z dzieckiem - co warto wiedzieć?
Lot z dzieckiem może być bardzo stresujący, dlatego niewiele osób decyduje się na podróżowanie z maluchem. (Fot. Getty Images)
Podróże lotnicze z małymi dziećmi mogą być nieco kłopotliwe, ale przewoźnicy starają się ułatwiać rodzinom loty.
Reklama

Linie lotnicze często oferują zniżki dla niemowląt, a wózek lub nosidło zazwyczaj mogą być przewożone bezpłatnie jako bagaż podręczny.

Dokonując zakupu biletu lotniczego należy pamiętać, że jego koszt dla najmłodszych zależy od zasad danej linii lotniczej. Zazwyczaj dzieci od drugiego roku życia muszą siedzieć na osobnym fotelu, a co za tym idzie, cena ich biletu jest tylko nieco niższa lub taka sama jak biletu dla dorosłego pasażera.

W LOT dzieciom w wieku od 2 do 11 lat przysługuje zniżka w wysokości 25 proc. Gdy chodzi o niemowlęta poniżej drugiego roku życia, mogą one podróżować nawet z 90-procentową zniżką, tak jest np. w Lufthansie. W Ryanair opłata za niemowlę wynosi 120 zł, a w WizzAir ta kwota oscyluje między 36 a 118 zł.

Przed podróżą z dzieckiem należy się właściwie przygotować. (Fot. Getty Images)

Kolejna kwestia ważna dla rodziców - wózek lub fotelik samochodowy. Zazwyczaj mogą być przewożone bezpłatnie jako bagaż podręczny. Np. w liniach Ryanair nieodpłatnie można przewieźć dwie sztuki akcesoriów dziecięcych. Wózek oddaje się obsłudze naziemnej bezpośrednio przed wejściem na pokład samolotu, by został umieszczony w luku bagażowym. Nosidło samochodowe natomiast można zabrać na pokład.

Należy też pamiętać, że większość samolotów dalekiego zasięgu wyposażona jest w specjalne łóżeczka dla niemowląt. W Emirates łóżeczka mierzą około 75 x 33 x 22cm i nadają się dla dzieci o wadze do 11 kg. Jednak liczba dostępnych miejsc z łóżeczkami jest ograniczona. Co więcej, w tylnej części samolotu znajduje się specjalne miejsce do przewijania dzieci.

Osoba dorosła, ze względów bezpieczeństwa, może mieć na kolanach podczas lotu tylko jedno niemowlę w wieku do dwóch lat. Jeśli podróżujmy z drugim dzieckiem, które nie ukończyło drugiego roku życia, jest możliwość zarezerwowania miejsca na sąsiednim fotelu, do którego można przymocować fotelik dla małego podróżnika.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.02.2020
GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

Sport


Reklama