Menu

Anja Rubik - modelka aktywistka

Anja Rubik - modelka aktywistka
Anja Rubik nazywana była "najpiękniejszą Polką na świecie" przez samego Karla Lagerfelda. (Fot. Getty Images)
Top modelka, prezenterka telewizyjna, działaczka społeczna - Anja Rubik to bez wątpienia kobieta o wielu twarzach i wielu talentach. Pochodząca z Rzeszowa gwiazda światowych wybiegów 12 czerwca skończyła 36 lat.
Reklama

Anja Rubik to jedna z najbardziej uznanych na świecie polskich modelek. Spacerowała po wybiegach w Paryżu, Nowym Jorku, Mediolanie i Londynie, prezentując stroje od topowych designerów, takich jak Donna Karan, Marc Jacobs, Alexander McQueen czy Roberto Cavalli. Pochodząca z Rzeszowa córka weterynarzy pierwsze kroki w modelingu zaczęła stawiać w wieku zaledwie 15 lat, od tamtej pory wspinając się coraz wyżej po drabinie sukcesu. Dziś jej nazwisko jest synonimem doskonałego stylu i błyskotliwej kariery, a ona sama należy do elitarnego grona najbardziej rozpoznawalnych i uznanych w branży osób. 12 czerwca modelka obchodzi 36 urodziny.

Nazywana przez Karla Lagerfelda "najpiękniejszą Polką na świecie" Anja Rubik pojawiła się jak dotąd w niezliczonej ilości kampanii reklamowych dla luksusowych światowych marek. Dość wspomnieć domy mody Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, Dolce & Gabbana, Gucci, Chanel czy też szwedzkiego giganta na rynku odzieżowym H&M. Jej twarz zdobiła wiele okładek prestiżowych pism, takich jak "Numero", "Twój Styl", "Elle", "W Magazine", "Repubblica delle Donne", "Harper's Bazaar", a nawet uznawanego za biblię mody magazynu "Vogue". Wraz z Małgorzatą Belą pojawiła się ona również na historycznej, pierwszej okładce polskiej edycji tego magazynu.

Jej styl cechujący się nonszalancją i umiejętnym żonglowaniem rozmaitymi trendami i estetykami stanowi inspirację dla wielu kobiet. Obserwowaną na Instagramie przez imponującą liczbę 1,1 mln użytkowników Rubik wielokrotnie doceniali też modowi krytycy - nie bez przyczyny w 2007 roku została okrzyknięta przez magazyn "Elle" jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie, zaś w 2012 umieszczono ją w rankingu "Top 50 Models" jako ikonę wśród światowych modelek. Gwiazda wybiegów zachwyca nie tylko na pokazach mody, ale i na czerwonych dywanach. Jej odważne stylizacje za każdym razem są szeroko komentowane w mediach - nie tylko rodzimych, ale i zagranicznych.

Anja Rubik, choć znana jest głównie ze swoich sukcesów w modelingu, dała się poznać także jako prezenterka telewizyjna, w latach 2014-2015 prowadząc program Project Runway, w którym młodzi projektanci rywalizowali ze sobą o tytuł najlepszego designera i szansę wykreowania własnej marki. Sama również miała na tym polu pewne doświadczenia. W 2010 roku zaprojektowała kolekcję butów i torebek dla Quazi, a w 2014 roku stworzyła Exclusive Collection dla polskiej marki odzieżowej Mohito. Rubik pełni także rolę dyrektora artystycznego ekskluzywnego kwartalnika o modzie, sztuce i kobiecości "25 magazine", na kartach którego pojawiały się zdjęcia gwiazd światowej fotografii, takich jak Annie Leibovitz czy Ellen von Unwerth.

Polska modelka inspiruje kobiety na całym świecie. (Fot. Getty Images)

Anja Rubik angażuje się także w działalność na rzecz ochrony środowiska oraz propagowanie edukacji seksualnej w naszym kraju. Zabiera głos w wielu dyskusjach dotyczących ochrony przyrody i ograniczenia produkcji plastiku. We wrześniu 2018 roku ukazała się jej kontrowersyjna, w opinii wielu rodaków, książka pt. "#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie", której towarzyszyła przełomowa kampania społeczna na rzecz zwiększenia wśród młodzieży świadomości na temat spraw związanych z seksualnością, w tym inicjacji seksualnej czy masturbacji. Od stycznia tego roku modelka prowadzi internetowy program SexEdPL ROOM, w którym wraz z zaproszonymi ekspertami omawia zagadnienia związane z seksem.

Anja Rubik nie bez racji uchodzi w naszym kraju za ikonę modelingu. Jako jedna z nielicznych polskich modelek zdołała wszak zrobić błyskotliwą karierę za granicą, podbijając światowe wybiegi oraz występując na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów. Choć najbardziej znana jest z udziału w pokazach światowych domów mody i olśniewania na czerwonych dywanach, Rubik to także zaangażowana w sprawy społeczne aktywistka. Nie pozostaje nic innego, jak z okazji urodzin życzyć Anji kolejnych sukcesów i niemijającej dobrej passy.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.01.2020
GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

Sport


Reklama