Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Śluz ślimaka - naturalny kosmetyk

Śluz ślimaka - naturalny kosmetyk
Jak działa śluz ślimaka na ludzką skórę? (Fot. Getty Images)
Śluz ze ślimaka jest hitem kosmetycznym ostatnich lat w Azji. Ten drogocenny dar natury wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe, przeciwzapalne, nawilżające i nie tylko. Kosmetyki z tym składnikiem produkuje się także w Polsce, m.in. na Warmii.
Reklama

Obecnie niemal każda koreańska firma kosmetyczna ma w swojej ofercie linię produktów ze śluzem ślimaka. A trzeba wiedzieć, że Koreanki są niezwykle wymagające w kwestii pielęgnacji skóry. Wszystko zaczęło się w latach 80. ubiegłego wieku od pewnej rodziny hodowców ślimaków w Chile. Zauważyli, że skóra na ich rękach była wyjątkowo miękka i delikatna, a otarcia i rany goiły się zdecydowanie szybciej w porównaniu do innych części ciała.

Kilkuletnie, wnikliwe badania potwierdziły, że wyciąg ze śluzu ślimaka posiada niesamowite właściwości leczenia i szybkiej regeneracji ludzkiej skóry. Jak wiadomo, ślimaki bez uszczerbku dla swojego delikatnego ciała poruszają się po ostrych kamieniach czy gałązkach - to wszystko dzięki mucynie zawartej w ich śluzie.

Z dobroczynnych właściwości śluzu ślimaka użytek robią właściciele farmy „Snails Garden”, należącej do Stowarzyszenia "Polska Ekologia”. Ten ośrodek jest jedną z większych atrakcji turystycznych zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Ślimaki wykorzystuje się tam nie tylko w kontekście gastronomicznym. Ich śluz służy też do produkcji kosmetyków.

„Naszą misją jest tworzenie najlepszych kosmetyków z użyciem BIO śluzu ślimaka. Kremy doskonale się sprawdzają w walce z różnymi problemami skórnymi, niwelują też zmarszczki. Śluz ślimaka zawiera naturalne składniki: alantoinę, kolagen, elastynę, kwas glikolowy, witaminy A, C i E oraz antybiotyki. W naszym laboratorium tworzymy własne receptury doskonałe dla pań dbających o młody wygląd skóry” – informuje Mariola Piłat-Skalmowska, która wraz z mężem Grzegorzem prowadzi niezwykłą farmę.

Ciekawe, czy nad Wisłą przyjęłyby się zabiegi odmładzające z wykorzystaniem ślimaków? W japońskich salonach piękności te mięczaki pełzają klientom po twarzy... 

 

Komentarze


  • Adam
    30 kwietnia, 09:46

    Slimaki maja W sluzie bardzo grozne dla Czlowieka bakterie .Zaleca sie usowanie ich z ogrodu w rekawiczkach !

  • True 7
    30 kwietnia, 11:02

    Do Adam,a wiedziałeś że ok w 90 procentach sam jesteś ,żywą chodzącą Bakterią???To tak jako ciekawostka,bez urazy.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama