Menu

Rachel Weisz jako... Elizabeth Taylor

Rachel Weisz jako... Elizabeth Taylor
Czy Rachel Weisz sprawdzi się jako Elizabeth Taylor? (Fot. Getty Images)
Rachel Weisz wcieli się w postać ikony Hollywood, Elizabeth Taylor, w filmie 'A Special Relationship' reżyserskiego duetu Bert & Bertie. 'To prawdziwy portret kobiety o fiołkowych oczach' - zapowiadają twórcy.
Reklama

Film "A Special Relationship", do którego scenariusz napisał Simon Beaufoy - brytyjski scenarzysta, laureat Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu "Slumdog" - to zapis podróży Taylor od aktorki do aktywistki. Scenariusz powstał na podstawie licznych, wielogodzinnych wywiadów z bliskimi jej osobami.

Twórcy filmu, za reżyserię którego odpowiada duet Bert & Bertie, podkreślają, że obraz będzie odwracał uwagę od czarującego i czasem skandalizującego życia aktorki, a w dużej mierze skoncentruje się na jej działalności na rzecz walki z AIDS i wyjątkowej przyjaźni między gwiazdą a jej asystentem, Rogerem Wallem.

Elizabeth Taylor to ikona Hollywood. (Fot. Getty Images)

"Publiczność jest wyraźnie zafascynowana prywatnym życiem ikonicznych hollywoodzkich gwiazd, a nie ma bardziej kultowej postaci niż Elizabeth Taylor. Simon Beaufoy napisał rolę, która ukazuje niezwykłe poczucie humoru Elizabeth i oddanie innym, rolę, którą pięknie ożywia niezwykły talent Rachel Weisz. Ten film to celebracja przyjaźni, tego jak pomaga ona zmienić ludzkie życie i tego jak Elizabeth pomogła zmienić świat" - zdradzają producenci filmu Iain Canning i Emile Sherman.

Elizabeth Taylor to niewątpliwie jedna z ikon Hollywood. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym dwoma Oscarami za rolę Glorii Wondrous w "Butterfield 8" i rolę Marthy w "Kto się boi Virginii Woolf?". American Film Institute umieścił ją na siódmym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów. 

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.08.2020
GBP 4.890 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.084 zł

Sport


Sport

Reklama