Menu

Lotniska dla leniwych

Lotniska dla leniwych
Droga do samolotu jest tam bardzo krótka...
Reklama
Długie przejścia między strefą kontroli paszportowej a gate'ami na lotniskach są zmorą wielu podróżnych. Wyszukiwarka turystyczna Kayak sprawdziła, gdzie latając samolotem z Europy się nie nachodzimy i warszawskie lotnisko Chopina znalazło się w czołówce najprzyjaźniejszych.

Aby zestawienie było wiarygodne, pracownicy wyszukiwarki porównywali lotniska w trzech kategoriach: tych mniejszych, obsługujących rocznie do 25 mln pasażerów, w kategorii większych, obsługujących 50 mln pasażerów oraz trzeciej, tych obsługujących ponad 50 mln.

Wśród mniejszych prym w Europie wiodą dwa różne terminale lotniska Tegel w Berlinie. Aby dostać się z kontroli paszportowej do gate'u, wystarczy spacer 3-minutowy. Zaraz za nimi uplasowały się lotniska w Wiedniu, Nicei i Warszawie - wszędzie tam przejście do wyjść samolotowych zajmuje 5 minut.

"Zaletą Lotniska Chopina jest jego kompaktowość. Nasz terminal jest zaprojektowany w taki sposób, aby pasażer wszędzie miał blisko i nie gubił się w gęstwinie korytarzy. Odległość z centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa do najbliższego gate’u nie przekracza 30 metrów" - komentuje wysoką pozycję stołecznego terminalu jego rzecznik Przemysław Przybylski.

W kategorii lotnisk większych, obsługujących do 50 mln pasażerów rocznie, tak niewielkich odległości osiągnąć się już nie da. W tej grupie leniwi będą mieli najlżej na lotnisku Barcelona El Prat w Hiszpanii, bo by dostać się do gate'u wystarczy im "jedynie" 7 minut. Na następnym w kolejności tego zestawienia, czyli rzymskim Fumicino, trzeba jednak już minut 13.

W grupie lotnisk największych, obsługujących ponad 50 mln pasażerów rocznie, prym wiedzie londyńskie Heathrow. Mimo że obsługuje rekordową liczbę 72 mln pasażerów, wystarczą tam średnio 4 minuty, aby dostać się ze strefy kontroli do gate'u.
Reklama
Reklama

Najnowsze wiadomości

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.05.2020
GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

Sport


Sport

Reklama