Menu

Kombucha - superfood dla skóry

Kombucha - superfood dla skóry
Próbowaliście już kombuchę? (Fot. Getty Images)
Miłośnicy zdrowego żywienia pokochali ten napój. Kombucha podbija podniebienia amatorów zdrowej diety, zachwyci również miłośników pielęgnacyjnych nowinek, ponieważ ten składnik zaczyna coraz śmielej pojawiać się w kosmetykach.
Reklama

Kombucha jest wytwarzana w procesie fermentacji, obejmującym symbiozę dwóch mikroorganizmów i słodkiej czarnej herbaty. Bogaty skład kombuchy zapewnia ochronę skóry przed szkodliwym wpływem zanieczyszczenia i wolnych rodników. Pomaga wygładzać skórę, przywraca jej blask, chroni przed zanieczyszczeniem środowiska i wolnymi rodnikami, wpływa również zbawiennie na florę bakteryjną.

"Kombucha wpływa zbawiennie na mikrobiom naszej skóry. To jej główne zadanie. Przypisuje się jej właściwości ochronne. Faktycznie, jako składnik produktów pielęgnacyjnych zaczyna pojawiać się coraz częściej, jednak wciąż nie jest tak popularna, szczególnie w produktach dedykowanych procesowi oczyszczania i złuszczania" - wyjaśnia Stephanie Grosman Fischer reprezentująca markę Youth To The People.

Podkreśla, że doskonale znany koncept "superfoods" coraz śmielej wykorzystywany jest nie tylko w diecie, ale również sposobie "odżywiania" i pielęgnowania naszej skóry.

Herbaciany grzyb, który ma zbawienne działanie na nasze zdrowie. (Fot. Getty Images)

"Koncept superfoods bez wątpienia jest inspirujący. Jeśli coś, co spożywamy, jest dobre dla naszego zdrowia i zbawiennie wpływa na ciało, będzie również korzystnie wpływać na naszą skórę" - dodaje Grosman Fischer.

Wzmianki o herbacianym grzybie jako o napoju oczyszczającym i energetyzującym można znaleźć w chińskich źródłach pisanych dynastii Jin - ok. 220 r. p.n.e. Napój zawędrował do Europy poprzez Japonię i Rosję w początkach XX wieku i w okresie II wojny światowej był już w Europie rozpowszechniony.

Przypisuje mu się szereg właściwości - tonizujące, detoksykujące. Kombucha zawiera również witaminę C, witaminy z grupy B, jest bogatym źródłem magnezu, wapnia i miedzi. Okazuje się, że to napój, którym warto raczyć swoje ciało i skórę.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.10.2019
GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

Sport


Reklama