Menu

Kim rezygnuje z obecnej nazwy swoich majtek!

Kim rezygnuje z obecnej nazwy swoich majtek!
"Po starannym rozważeniu wprowadzę na rynek moją markę bielizny pod nową nazwą". (Fot. Getty Images)
Kim Kardashian zmienia nazwę swojej linii bielizny Kimono. Celebrytka była bowiem mocno krytykowana w Japonii za ten pomysł.

Gwiazda amerykańskiej telewizji Kim Kardashian zapowiedziała, że rezygnuje z nazwy swojej nowej bielizny Kimono, która wywołała zamieszanie w mediach społecznościowych, a obserwatorzy oskarżali ją o zawłaszczenie kulturowe.

Po starannym rozważeniu wprowadzę na rynek moją markę bielizny pod nową nazwą” - zapowiedziała gwiazda 142 milionom obserwatorów jej konta na Instagramie. "Zawsze słucham, uczę się i dorastam - dlatego doceniam pasję i różne perspektywy, które ludzie mi przedstawiają” - zapowiedziała, zapewniając, że ma "najlepsze intencje”.

Żona rapera Kanye Westa, która stworzyła już własne marki kosmetyków, perfum i ubrań, zaprezentowała w zeszłym tygodniu na Instagramie swoją nową gamę bielizny modelującej o nazwie "Kimono". Ale szybko wywołało to burzę w sieciach społecznościowych, niektórzy internauci oskarżają ją o wykorzystywanie nazwy tradycyjnej japońskiej odzieży.

Daisaku Kadokawa, burmistrz Kioto, poprosił nawet w liście o zrezygnowanie z tej nazwy. Władze byłej cesarskiej stolicy Japonii również wyraziły swoje obawy dotyczące "rozprzestrzeniania niezrozumienia tego, czym jest kimono z powodu siły wpływów pani Kardashian”.

Kimono, tradycyjny strój japoński, jest częścią "kultury, z której nasz kraj może być dumny na całym świecie" - oświadczył minister handlu i przemysłu Hiroshige Seko. "Również w Stanach Zjednoczonych cieszy się on renomą i mam nadzieję, że władze USA przeprowadzą niezbędne kontrole", aby zapewnić, że taki znak nie zostanie złożony w przyszłości - dodał.

Termin "kimono" oznacza dosłownie "coś, co nosisz". Niegdyś popularny w japońskiej szafie, obecnie jest często zarezerwowany na ważne okazje, takie jak śluby. Noszone zwłaszcza przez kobiety.

Ta wyrafinowana i kosztowna odzież ma reputację trudnej do noszenia: technika układania różnych tkanin i wiązania szerokiego pasa zwanego "obi” jest bardzo złożona.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2020
GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

Sport