Menu

Gra i film o... klaunpokalipsie

Gra i film o... klaunpokalipsie
Dla fanów horrorów i gier - już wkrótce przerażający film o klaunach. (Fot. Getty Images)
Krwiożercze klauny czyhające na dzieci w studzienkach kanalizacyjnych oraz wygłodniałe zombie odpowiedzialne za upadek ludzkości. Ktoś wcześniej czy później musiał wpaść na pomysł połączenia tych dwóch motywów.
Reklama

Tym kimś jest Eli Roth, reżyser, aktor, scenarzysta, protegowany Quentina Tarantino, który właśnie zaczął pracę nad filmem "Clownpocalypse".

Plany Eliego Rotha wybiegają daleko poza tradycyjny film fabularny. "Clownpocalypse" ma zostać nakręcony w nowej technologii, znanej jako film sferyczny. To rodzaj filmu kręconego kilkoma obiektywami rejestrującymi jednocześnie kilka obrazów składających się w sferę 360 stopni. Dzięki temu oglądający może samodzielnie wybrać kierunek patrzenia, według własnego uznania tego, co najbardziej go interesuje.

"Clownpocalypse" ma zostać nakręcony w nowej technologii. (Fot. Getty Images)

To nie wszystko. Oprócz filmu powstanie również gra wideo, która już jest w fazie zaawansowanej produkcji, seria krótkometrażówek oraz widowisko transmitowane na żywo. Założeniem przedsięwzięcia jest zaangażowanie widowni na całym świecie nie tylko poprzez film, ale i możliwości, jakie daje wirtualna rzeczywistość rozszerzona.

Znane jest już nazwisko scenarzysty filmu "Clownpocalypse". To Philip Gelatt, scenarzysta serialu Netfliksa "Miłość, śmierć i roboty". Nieznane są z kolei żadne szczegóły dotyczące fabuły filmu, choć nietrudno się domyślić, jak może wyglądać opowieść o końcu świata, który zgotowały ludzkości mordercze klauny.

"Wspaniale mi się współpracowało z Jamesem Freyem i resztą drużyny z 3BlackDot. Od pomysłu aż po grę komputerową, w trakcie każdego z podejmowanych kroków. Żaden pomysł nie był zbyt zwariowany, a oni realizowali je na najwyższym poziomie. Przez lata ludzie powtarzali mi: Nie możesz zrobić czegoś takiego w grze. To zbyt zwariowane. W końcu jednak znalazłem osoby, które powiedziały: Pójdźmy o krok dalej. Razem tworzymy grę, film oraz widowisko na żywo bez nadzoru dużego studia, które tonowałoby nasze poczynania" - przyznał.

"To będzie wielkie, rozrywkowe, ale i przerażające doświadczenie dla graczy, kinomanów i ludzi uwielbiających widowiska na żywo. 'Clownpocalypse' nadchodzi, bądźcie gotowi!” – kończy Roth.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 30.03.2020
GBP 5.070 złEUR 4.540 złUSD 4.093 złCHF 4.284 zł

Sport


Reklama