Menu

Dziś Święto Kubusia Puchatka!

Dziś Święto Kubusia Puchatka!
Kubuś Puchatek obchodzi dziś swoje święto. (Fot. Wikipedia)
Któż nie zna przygód żółtego misia w czerwonym sweterku i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu? To miś o małym rozumku, a jednak inteligentny - przypomina Maciej Kujawski, który użycza misiowi swojego głosu od 20 lat. Dziś przypada Dzień Kubusia Puchatka.
Reklama

Popularnemu bohaterowi powieści Aleksandra Milne'a w polskiej wersji językowej swojego głosu od 1999 roku użycza Maciej Kujawski. Choć aktor przygody niesfornego misia poznał dopiero w wieku 20 lat, od razu bardzo go polubił. Kiedy jednak poszedł na casting, zwątpił czy sobie poradzi...

"Doszła do mnie świadomość, że rzeczywiście jest to postać znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Miałem przez to trochę tremy, ale udało się i zostałem zaakceptowany przez wytwórnię Walta Disneya w Los Angeles" - opowiadał aktor.

Co ciekawe, Kujawski uważa, że miś - wbrew pozorom, które zresztą sam stwarza, bo sam siebie nazywa misiem o małym rozumku - jest bardzo mądry, czego dowodzą jego powiedzonka. "Świadczą też o jego dowcipie - miś o małym rozumku, a jednak inteligentny i może właśnie dlatego dowcipny" - zastanawiał się aktor.

Mimo upływu lat, miś do dziś zostaje jednym z najbardziej ulubionych bohaterów dziecięcych bajek, jakby w ogóle się nie zastarzał. "Już tyle pokoleń zostało wychowanych na Kubusiu, a on w ogóle się nie zmienia" - zauważył Kujawski.

Na deser warto przypomnieć, że ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka jest miód, którego mu nigdy dość! 

 

Komentarze


  • SE-MA-FOR
    18 stycznia, 13:24

    Kubus Puchatek o malym rozumku ..nie umywa sie do naszego Misia Uszatka o wielkim sercu.Oglupianie polskich dzieci zachodnimi historyjkami .Celowe. Poczytajcie o Milne i jego przeszlosci.Polecam.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.10.2019
GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

Sport


Reklama