Menu

Debiutantki na balu w Paryżu

Debiutantki na balu w Paryżu
Debiutantki to córki bardzo znanych osób, w tym także panny z książęcych rodzin. (Fot. Getty Images)
Będą mogły przeżyć swój wieczór Kopciuszka. Dwadzieścia dziewcząt z arystokracji i wyższej klasy średniej nałoży dzisiaj designerskie sukienki i pantofle, aby wziąć udział w tradycyjnym balu debiutantek w hotelu Shangri-La w Paryżu.
Reklama

Cel tego wydarzenia? Oprócz tradycyjnego wejścia w świat starannie dobranych dziewcząt, wieczór pozwala również przekazać fundusze na dwie organizacje charytatywne: Seleni, która szczególnie wspiera nastoletnie matki, i Enfants d'Asie, która ma na celu pomoc w dostępie do edukacji dziewczętom w trudnej sytuacji z Azji Południowo-Wschodniej.

W ślad za "Le Figaro" możemy dowiedzieć się, kim są współczesne Kopciuszki, a przynajmniej kilka z nich.

Stella Belmondo, 16-latka, Francja. Jest córką aktora Jeana-Paula Belmondo i tancerki Natty Tardivel. Po ukończeniu szkoły średniej Stella chciałaby rozpocząć karierę prawniczą. Na balu będzie miała na sobie sukienkę Chanel haute couture, a jej kawalerem jest jej przyjaciel z dzieciństwa, Gaspard Guerin.

W paryskim balu debiutantek biorą udział dziewczęta pochodzące z arystokracji i wyższej klasy średniej. (Fot. Getty Images)

Cristina i Victoria Iglesias, 18-latki, Hiszpania. Są bliźniaczkami hiszpańskiego piosenkarza Julio Iglesiasa i jego żony Mirandy Riijnsburger. Dorastały między Florydą, Dominikaną i Marbellą w Hiszpanii. Cristina kończy szkołę średnią na Manhattanie, gdzie planuje karierę dekoratorki wnętrz. Victoria, pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako modelka. Na balu obie będą miały sukienki od Elie Saaba. Cristinie towarzyszyć będzie hrabia Nicolas de Poligny, a Victorii hrabia Ivan de Poligny.

Maria Karolina Bourbon-Sycylijska, 16-latka, Włochy. Jest córką księcia i księżnej Castro. Maria Karolina, księżniczka Kalabrii i Palermo, uczestniczy w międzynarodowym programie maturalnym w domu. Mówi w sześciu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim i rosyjskim. Wspiera ojca w działalności charytatywnej, ale także działa w stowarzyszeniu jej matki, księżnej Camilli - Fundacji Charytatywnej Bourbon. Na imprezę założy sukienkę Ralpha Russo i zaprosi księcia Leopolda de Nassau, aby został jej kawalerem na balu.

Księżniczka Luiza Orleańska, 20-latka, Francja. Należy do francuskiej rodziny królewskiej: jej rodzicami są książę i księżna Chartres. Studiuje bioinżynierię i nauki o środowisku w Wyższym Instytucie Rolnictwa w Lille. Na balu będzie miała na sobie sukienkę Giambattisty Valli, a towarzyszyć jej będzie książę Phillipe-Emmanuel de Croy-Solre.

Debiutantki przywdziewają suknie ze światowych domów mody, w tym Chanel haute couture... (Fot. Getty Images)

Jane Li, 19-latka, Chiny. Jest córką chińskiego aktora, producenta i mistrza sztuk walki Jeta Li oraz Niny Li. Studiuje na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się prawem karnym i projektowaniem mody. Na balu będzie miała na sobie sukienkę Christiana Diora haute couture, a jej kawalerem będzie Henry Tompkins.

Phoebe Fraser, 20-latka, Anglia. Jest wnuczką historyk i powieściopisarki Lady Antonii Fraser, wdowy po pisarzu i laureacie Nagrody Nobla, Haroldzie Pinterze. Rozważa karierę pisarki lub rzeźbiarki. Phoebe jest już zaangażowana w prace organizacji Mary's Meal, która zbiera fundusze, aby zapewnić dzieciom posiłek w szkole. Na balu będzie miała na sobie kreację Maison Mayad. Towarzyszyć będzie jej brat, Hugh.

Athina Manou, 17-latka, Grecja. Jest córką greckiej rzeźbiarki i osobowości medialnej Naty Melli. Athina przygotowuje się do międzynarodowej matury. Ma nadzieję kontynuować karierę w świecie sztuki w Nowym Jorku. Jest już zaangażowana w działalność charytatywną. Na bal Athina włoży suknię Jeana Paula Gaultiera. Jej kawalerem na balu będzie włoski przyjaciel, Andrea Mammola.

Nie jesteśmy w stanie wymienić tu całej dwudziestki debiutantek, jednak już te kilka nazwisk pozwoli ocenić, że są to wyjątkowe dziewczęta: jeśli nie z książęcych rodzin, to córki bardzo znanych osób, także ze świata sztuki.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 06.04.2020
GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

Sport


Reklama