Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Skazany za zjedzenie bułki z masłem

Skazany za zjedzenie bułki z masłem
Przysłowiowa bułka z masłem każdego dnia może stać się dla niejednego wyrokiem skazującym na chorobę... (Fot. Getty Images)
Normalność jest dzisiaj dużym luksusem. Kto ma jeszcze do niej dostęp?
Reklama
Reklama

Ci, którzy zachowują spokój i pilnują zdrowia. Dzięki posiadanej wiedzy mogą żyć w miarę normalnie w nienormalnym świecie. Jeśli zechcą, jedzą co chcą, bo wiedzą jak usunąć konsekwencje. Całej reszcie pozostaje ciągłe ograniczanie się, liczenie kalorii lub chorowanie.

Przysłowiowa bułka z masłem każdego dnia może stać się dla niejednego wyrokiem skazującym na chorobę. Zmodyfikowany genetycznie gluten szkodzi każdemu bez wyjątku, ale nie wszyscy odczuwają go w takim samym stopniu i nie od razu. 

Jak więc redukować skutki życia we współczesnym świecie? Jedni korzystają z klinik odnowy, gdzie oferuje się głównie hydrokolonoterapię ciśnieniową (60 funtów za zabieg). Oznacza to, że woda trafia do jelit pod lekkim ciśnieniem. Jest też hydrokolonoterapia bezciśnieniowa - inaczej zw. grawitacyjną, czego przykładem jest fotel dr Boligara czy zwykła lewatywa. W Polsce cena za czyszczenie jelit waha się od 150-250zł. Zawsze należy brać serię. 

Część osób wykonuje zabiegi samodzielnie w domu. Na stronach angielskiego NHS jest nawet krótka notatka jak pomóc sobie z zaparciem właśnie tą metodą. 

Tymczasem najprostszą lewatywę kupuje się za 4 funty w UK tylko w necie (w aptekach jedynie malutkie gruszki). W Polsce w niemal w każdym sklepie zielarskim i coraz częściej w aptece. Jelita najlepiej czyszczą się octem jabłkowym, sokiem z cytryny lub czosnkiem, którego nienawidzą robaki. Czosnek przy okazji uszczelni jelita.

Jeżeli chce się "wyszorować" również watrobę (co jest podstawą), robi się lewatywy z kawy, posiadające tak silne działanie, że dają radę nawet hemoroidom i nowotworom. Na 1 litr wrzącej wody wsypuje się 2 łyżki kawy ekologicznej dobrej jakości, absolutnie nierozpuszczalnej. Gotujemy 15 min., studzimy do temperatury ciała i sam wywar odcedzony bez fusów wlewa do worka z lewatywą.

Dr Borys Boligar leczy pacjentów lewatywą na specjalnie skonstruowanym przez siebie fotelu. (Fot. Sylwia Grin)

W jelitach trzymamy max. 15 min. Następnie płuczemy kilkukrotnie wodą z probiotykiem czy sokiem z cytryny - idealnie aż do uzyskania czystej wody. W praktyce, ile kto da rady. Dobrej lewatywie powinny towarzyszyć ćwiczenia rozciągające i proste masowanie wykonywane samodzielnie. 

"Wewnętrzny prysznic" wydaje się być jedynym rozwiązaniem dla osób pragnących pozostać przy tzw. zbilansowanym żywieniu, czyli jeść wszystko i często. Zdrowi ludzie 1-2 razy do roku mogą odtruć ciało z toksyn właśnie tym sposobem.

Natomiast poważnie zainteresować się nią powinni chorzy z grzybicami przewodu pokarmowego, z alergiami, astmą, łuszczycami, trądzikiem, migrenami, miażdżycą, nadciśnieniem, chorobami autoimmunologicznymi, a przede wszystkim mający problem z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem. Osoby pracujące przy oczyszczaniu jelit potwierdzają, że pasożyty mogą traktować zarodek jako konkurenta żywieniowego i zrobią wszystko, aby się go pozbyć. Wówczas dochodzi do poronienia. Czyszcząc jelita lewatywą, redukujemy ilość niechcianych lokatorów i pradopodobieństwo poronienia. 

Historia tego zabiegu to 2 tysiące lat medycyny. Natomiast lewatywy z kawy zaczęto stosować w szpitalach dopiero w trakcie I wojny światowej, bo mają działanie przeciwbólowe. Lekarze sięgali i sięgają po nie do dziś. Niektórzy pisali o tym, wśród nich najbardziej znany dr Max Gerson. Książka Gersona wydana także przez jego córkę, Charlotte wraz z dr Mortonem Walkerem to światowe bestsellery.

W niektórych krajach działają Instytuty Gersona ratujące nawet terminalnie chorych, dietą zlożoną z ogromnej ilości soków warzywnych, suplementów i kilku lewatyw na dobę, z kawy oczywiście. Pobyt tygodniowy zaczyna się od kilku tysięcy euro. 

Te książki powinni znać wszyscy, którzy chcą mieć zdrowy organizm. (Fot. Sylwia Grin)

Tu należy podkreślić, że osoba decydująca się na powrót do zdrowia metodami naturalnymi samodzielnie musi zdawać sobie sprawę, że ograniczenie się do kawy to za mało, szczególnie w przypadku poważnego niedomagania. Zawsze wdraża się cały zestaw działań zw. protokołem dr Gersona (lub kogoś innego), każdorazowo prowadząc terapię kompleksową. To czasochłonne, ale daje wspaniałe rezultaty.

Ludzie poddający w wątpliwość skuteczność naturalnych metod tak naprawdę nie wiedzą jak z nich korzystać. Najpierw należy ustalić, co dokładnie popsuło się i po kolei likwidować każdego z winowajców, a nie ścigać tylko jednego z nich. Posiadanie przewlekłych zaburzeń, ZAŚWIADCZA O kilku, a częściej kilkunastu równolegle istniejących PROBLEMACH NIEROZWIĄZYWANYCH LATAMI.

Żeby wyzdrowieć, usuwać trzeba wszystkie czynniki, które do tego doprowadziły, a nie wyłącznie ten jeden. To ich mnogość i zbyt długa obecność stały się powodem wystąpienia nowotworu, choroby autoimmunologicznej, czy chronicznego zmęczenia. Mowa o stanach zapalnych, grzybicach, pasożytach, niewyleczonych infekcjach wirusowych/bakteryjnych, zapchanych jelitach, wątrobie, nerkach.

Dużą rolę odgrywa stan psychiczny. Niekończąca się depresja czy nagły silny stres potrafią uruchomić fatalne domino.

Wiecej znajdziecie w książce "Cud Terapii Gersona” autorstwa Ch.Gerson i dr med. M.Walkera. Warto też zajrzeć do podręcznika dr Olgi Jelisejewy "Metody Oczyszczania i Regeneracji Organizmu”.

W Polsce znanym nazwiskiem w tym temacie jest między innymi dr Borys Boligar, leczący pacjentów lewatywą na specjalnie skonstruowanym przez siebie fotelu. Doktor poleca oczyszczanie wraz z dietą dr Ewy Dąbrowskiej.

Polacy są w lepszej sytuacji niż inne narody, nie tylko ze względu na większą dostępność tego typu gabinetów. Chcący reperować zdrówko babcinymi sposobami mają do dyspozycji odpowiednie książki. W Europie najwięcej pozycji na ten temat ukazuje się w języku polskim i niemieckim, bo zarówno nasz kraj, jak i naszych sąsiadów, dawną wiedzę medyczną spisuje i robi z niej użytek. Korzystajmy więc. Przyjemnej lektury. 

Przeciwwskazania do lewatywy/hydrokolonoterapii: ciężkie choroby serca, nieustabilizowane ciśnienie tętnicze, tętniaki, ostre krwotoczne zapalenie jelit, hemoroidy krwawiące, ciąża, przepuklina brzuszna, niewydolność nerek i wątroby,  krócej niż pół roku po operacjach jamy brzusznej. 

Ważne: Nie jestem lekarzem. Nie oferuję konsultacji lekarskich. Zalecam ścisłą współpracę z lekarzem, zwłaszcza w kwestii oczyszczania ciała.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.92 / 32

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2024
GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama