Menu

Jak oglądać platformy streamingowe z innych krajów? Wystarczy jeden prosty trick

Jak oglądać platformy streamingowe z innych krajów? Wystarczy jeden prosty trick
W czasie lockdownu ograniczenia są ostatnim, o czym chcesz słyszeć. Na szczęście w przypadku świata rozrywki łatwo je ściągnąć! (Fot. Getty Images)
Lockdown dał się nam wszystkim we znaki. Jeśli na Netfliksie obejrzałeś już wszystko, co było warte uwagi i ze smutkiem spoglądasz na ofertę streamingową np. w USA czy dostępne w Polsce seriale, istnieje jeden prosty sposób, abyś przeniósł swoje centrum rozrywki na zupełnie nowy poziom.

"Video niedostępne na terenie Twojego kraju" - chyba każdy z nas przynajmniej kilka razy spotkał się z podobnym problemem przy próbie odtworzenia długo szukanego filmu lub serialu. Przez Brexit problem stał się jeszcze bardziej powszechny. Czy to oznacza, że masz zapomnieć o ulubionych produkcjach z polskich platform streamingowych czy polskich napisach? Nie, jeśli skorzystasz z pomocy VPN. I nie musisz być komputerowym geekiem, aby poradzić sobie z jego obsługą. 

Czym jest VPN i dlaczego go potrzebuję?

Nie wszyscy mamy dostęp do tych samych treści. W zależności od kraju, w którym mieszkamy, oferta dostępna przez platformy streamingowe jest zupełnie inna. Mieszkaniec Polski płaci np. mniej za swój abonament na Netfliksie i ma więcej polskich materiałów, w tym dostęp do polskich napisów. 

Powodem tego stanu rzeczy jest geolokalizacja - platformy streamingowe używają jej, aby sprawdzić, z jakiego kraju używasz komputera i w ten sposób dopasowują dostępne dla Ciebie treści. A co, gdyby tak je przechytrzyć - pokazać, że logujesz się z innego kraju, niż w rzeczywistości ma to miejsce? I tutaj właśnie w grę wchodzi VPN. To narzędzie, które jest absolutnym must have każdego miłośnika filmowej rozrywki w sieci.

Jak wspomniałem wyżej, nie musisz być komputerowym geekiem, aby skorzystać z VPN. To nie te czasy, kiedy próby zmiany geolokalizacji zarezerwowane były wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników komputerów. 

Dziś jedyne co musisz zrobić, to znaleźć dobry i bezpieczny VPN, zainstalować go, wybrać z listy kraj, który chcesz "udawać" i kliknąć "Połącz"! Prościej chyba się nie da!

Wybierając VPN warto rozeznać się "na rynku" i zobaczyć, który jest najlepszy. Do wyboru jest wiele narzędzi różnych firm, ale nie wszystkie są dobre - niektóre są zbyt wolne i nie pozwalając nam się cieszyć szybkim streamingiem. Inne z kolei oferują jedynie niewielką listę krajów do wyboru. 

Uznanie internautów od długiego czasu zdobywa Surfshark. Miłośnicy rozrywki wybrali go nie tylko dlatego, że jest szybki i niezawodny, ale również dlatego, że jest przystępny cenowo.

Surfshark to również świetna opcja dla osób, które chcą - w myśl polskiego powiedzenia - upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Ten VPN nie tylko pozwoli Ci na dostęp do oferty streamingowej z wielu krajów, ale oferuje znacznie więcej - dba o naszą prywatność w sieci, pomaga chronić tożsamość online, a nawet... pozwala na cieszenie się "czystym" internetem bez reklam na każdym kroku, trackerów czy złośliwego oprogramowania. 

Twórcy tego VPN-a poszli jeszcze o krok dalej i w ramach bonusu poinformują nas np. gdy ktoś uzyska dostęp do naszego konta e-mail czy wykradnie nasze hasło. A jeśli sądzicie, że to tylko marketingowy bełkot - możecie wykupić do niego dostęp na przykład jedynie na miesiąc i przekonać się na "własnej, cybernetycznej skórze" jak wygląda nieograniczony, prywatny i pozbawiony reklam internet. Niektórzy do dziś zastanawiają się, jak mogli korzystać z sieci bez VPN.

Co ciekawego mogę obejrzeć, mając VPN?

To pytanie zasadniczo powinno brzmieć: do czego nie mam dostępu i jak wiele tracę, będąc ograniczonym do tego, co pozwolą mi obejrzeć platformy streamingowe? Mówiąc krótko - wiele. 

Player.pl - darmowy dostęp do biblioteki polskich programów, filmów i seriali.  

Wśród ciekawych pozycji jest m.in.:

  • 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - głośny i dobrze oceniany film opowiadający losy skazanego niesłusznie Polaka. 
  • Brzydula - nowy sezon ulubionego komediowego serialu Polaków nad Wisłą.
  • Nieobecni - wciągające połączenie serialu obyczajowego z wątkiem śledczym na temat znikających bez śladu ludzi w Polsce. 

Polski Netflix - możliwość oglądania treści przygotowanych z myślą o polskim odbiorcy. Koniec braku napisów do filmów i seriali!

Hulu - znany serwis stramingowy, który obecnie koncentruje się jedynie na odbiorcach z USA. Pozwala obejrzeć takie hity jak "The Handmaid's Tale", "Killing Eve" czy "Veronica Mars". To również obowiązkowy serwis dla wielbicieli przygód "Keeping Up with the Kardashians".

HBO Max - dostęp do światowych hitów filmowych i premier filmowych, które, jak wiemy, często mają miejsce w USA na długo przed premierami w innych krajach.

VOD.pl - filmy i seriale z polskim lektorem bądź napisami. Wszystkie materiały są dostosowane do polskiego klienta, a to oznacza, że są bardzo tanie - dużo tańsze niż w Wielkiej Brytanii. 

"Chcę użyć VPN, ale boję się, że nie poradzę sobie z konfiguracją".

To naprawdę nic trudnego! Interfejs dzisiejszych narzędzi VPN jest dziecinnie prosty i - jak wspomnieliśmy wyżej - ogranicza się do kilku kliknięć. Wystarczy wybrać kraj i połączyć się z nim jednym przyciskiem, a następnie wejść na wybraną platformę streamingową.

Po przetestowaniu kilku programów mogę śmiało jeszcze raz polecić Surfshark VPN - jest tak prosty w obsłudze, że po jego instalacji od razu załapiesz, jak go używać. Warto dodać, że oferuje też pomoc techniczną i nie obciąża naszego komputera.

"Kto dziś używa komputera? Korzystam głównie ze smartfona".

I tutaj kolejne miłe zaskoczenie od Surfshark. Ich narzędzie VPN możemy pobrać na dowolne urządzenie! Bez względu na to, czy posiadasz iPhone'a czy telefon z Androidem, VPN będzie działał dokładnie tak samo jak na laptopach.

Nic nie wskazuje na to, aby ten rok zapowiadał się inaczej pod względem ilości czasu, jaki spędzamy w domach. Nie zniesiemy ograniczeń związanych z koronawirusem, ale możemy znieść ograniczenia związane z geolokalizacją! Szybko dostrzeżesz, jak wiele traciłeś do tej pory, a Twoi znajomi będą z zazdrością obserwować nowy poziom Twojego domowego centrum rozrywki.

P.S.: Wchodząc na stronę Surfshark (tutaj link: klik) zauważyłem, że mają dziś wyjątkowy deal dla nowych użytkowników! 

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.04.2021
GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł

Sport