Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Badacz: Krzysztof Kolumb był polskim księciem, synem króla Władysława III

Badacz: Krzysztof Kolumb był polskim księciem, synem króla Władysława III
Pomnik Kolumba w Barcelonie. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Kolumb nigdy więcej nie będzie znany jako Włoch, ale jako polski książę – stwierdził dr Manuel Rosa, autor książek o żeglarzu, m.in. 'Kolumb – historia nieznana'.
Reklama
Reklama

Autor pracy doktorskiej o Kolumbie na podstawie swoich 30-letnich badań w ośmiu krajach uznał, że żeglarz, którego uważa się za odkrywcę Ameryki w roku w 1492, nie pochodził od włoskich chłopów, jak fałszywie twierdzono, lecz był polskim księciem.

Odkrywca urodził się w Madalena do Mar na portugalskiej wyspie Madera, gdzie przebywał - pod pseudonimem Henrique Alemao - król Władysław III Warneńczyk. To polski król był ojcem Kolumba.

"Odkryłem to podczas moich badań, jak też fakt, że hiszpański sąd pomógł ukryć królewski rodowód odkrywcy przed społeczeństwem. Wszystkie te dowody znajdują się w mojej pracy doktorskiej” – stwierdził historyk.

Według niego, kilka błędów popełnionych pod koniec XV wieku pozwoliło wszystko wyjaśnić.

"Teraz, kiedy prawda wyszła na jaw, Kolumb nigdy więcej nie będzie znany jako Włoch, ale jako polski książę urodzony w Portugalii z portugalskiej szlachcianki (Filipy Moniz de Perestrelo), która wyszła za mąż za polskiego króla przebywającego na samowygnaniu"– podkreślił dr Rosa.

Zaprzeczył, jakoby była to tylko hipoteza. Nazwał rezultaty swoich badań "prawdziwą historią tuszowania i oszustw”.

Rosa opisał swe ustalenia w pracy doktorskiej "Cristoforo Colombo versus Cristóbal Colón”. "Poszukuję teraz wydawcy, który będzie miał odwagę opublikowania mojej rozprawy doktorskiej i wymuszę eliminację tego 500-letniego historycznego kłamstwa. Z moich badań wynika, że żeglarz pochodzi z rodu Colonna – tego samego, co przodkowie królów polskich, którzy byli kuzynami papieża Marcina V – Otto Colonny” - zaznaczył historyk.

Mówił o odkryciu w prywatnej kaplicy żeglarza orła umieszczonego nad jego herbem, który jest herbem królów Polski. Zwrócił też uwagę na portret Kolumba z 1542 roku, noszącego pierścień z orłem.

Zawodowi historycy uznają, że Władysław III zginął 10 listopada 1444 r. w bitwie z Turkami pod Warną. Ponieważ ciała władcy nie odnaleziono, szerzyły się pogłoski o jego ocaleniu. Dało to początek legendzie, według której Władysław III osiadł na portugalskiej Maderze. Znany jako Principe Polako – Książę Polak - miał tam ożenić się i spłodzić syna.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.15 / 14

Komentarze
 • Polski kompleks
  13 lutego, 08:36

  Odzywa sie polski kompleks narodowy!! Wszędzie byliśmy pierwsi: w wymyśleniu komputerow i wiele innych. Teraz mamy niby wolny kraj i nie potrafimy nim uczciwie rządzić. Wszędzie prywata przekręty i kłótnie wewnętrzne.Jakie korzenie mial Kolumb to bez znaczenia. Sklodowska gdyby nie wyemigrowała też nikt by o niej nie usłyszał i tak jest ze wszystkim!!

 • Do Polski Kompleks
  13 lutego, 15:04

  Zgadzam się z tobą i jeszcze dodam, że jak ktoś popatrzy na choćby Wrocław i poczyta ilu noblistów wywodziło się z tamtego Uniwersytetu zanim stał się terytorium Polski to może ujrzy zbieżność. My Polacy zamiast rozwijać się i do przodu iść lubimy " w umarłych liść z uporem stroić głowę". Rozpamiętujemy historię przez cały okres edukacji (nie pytamy nawet dlaczego tylko wierzymy, że jesteśmy męczennikami narodów i wojennymi bohaterami), a teraz i kulturowe ( co drugi film w Polsce wydany to o wojnie czy powstaniach) zamiast o wynalazcach, pisarzach, malarzach, biznesmenach

 • Anonim
  18 lutego, 13:28

  Przecież po tylu latach zniewolenia Polska nie ma Inteligencji tylko agentów wpływu więc czemu się dziwicie że nie idziemy do przodu ale naród się budzi i chce wyjść poza przeciętność i szarość chce rzeczy nie banalnych na początku CPK i elektrownie atomowe potem może nauka edukacja finanse przemysł co pozwoli na odrzucenie kajdan niewolnictwa a dalej nowy model myślenia i kto wie może podbój kosmosu i rozwój duchowy.

 • Gonzo
  19 lutego, 20:10

  Poczekajcie aż agencjom zydowskim odszkodowanie Polska zapłaci za mienie bezspadkowe kilka budżetów rocznych to zobaczycie rozwój buhaha za 100 lat.Aby to dostali mus byc spełniony warunek aby z ofiary polska stala się sprawcą bo to norma moralna że sprawca nie dziedziczy po ofierze. Potfm stworzy sie prawo specjalne miedzynarodowe( bo go jeszcze nie ma). Stworzą atmosferę opinii publicznej aby ta wymagała od rządów spłacenia roszczeń amerykanskich agencji ż.Przypiszą nam winę za holokaust zobaczycie.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 01.03.2024
GBP 5.0413 złEUR 4.3176 złUSD 3.9922 złCHF 4.5099 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama