Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Irlandia: Rolnicy dołączyli do protestów trwających w innych krajach UE

Irlandia: Rolnicy dołączyli do protestów trwających w innych krajach UE
W ramach protestu rolnicy jeździli kolumnami traktorów i blokowali drogi. (Fot. X/Irish Farmers' Association)
Irlandzcy rolnicy dołączyli wczoraj wieczorem do swoich kolegów z innych krajów Unii Europejskiej protestujących przeciwko trudnej sytuacji w tym sektorze, biurokracji oraz nadmiernym ich zdaniem regulacjom w ramach unijnej wspólnej polityki rolnej.
Reklama
Reklama

Irlandzkie Stowarzyszenie Farmerów (IFA) przeprowadziło wczoraj wieczorem co najmniej 29 lokalnych protestów, czyli przynajmniej jeden w każdym z hrabstw.

W ramach protestu rolnicy przejeżdżali kolumnami traktorów do niektórych miast lub blokowali główne drogi.

Przewodniczący IFA Francie Gorman, który brał udział w proteście w hrabstwie Westmeath w środkowej części kraju, oznajmił, że irlandzcy rolnicy chcą wesprzeć swoich kolegów we Francji, Niemczech, Belgii i innych krajach protestujących przeciwko regulacjom, biurokracji i presji na dochody.

"Są tak samo sfrustrowani tym, co się dzieje, jak rolnicy w innych krajach. Czują, że są wypychani z biznesu regulacjami przez brukselskich biurokratów i urzędników ministerstwa rolnictwa, którzy są daleko od codziennych realiów rolnictwa. Irlandzcy rolnicy są prounijni, ale narasta frustracja związana z wpływem polityki UE na europejskich rolników i jej wdrażaniem w Irlandii. Ogólne odczucie wśród rolników w całej UE jest takie, że już dość tego" - wyjaśnił Gorman.

Protesty rolników trwają już we Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Polsce, Rumunii, na Węgrzech, we Włoszech, w Hiszpanii i Portugalii.

Czytaj więcej:

Irlandia: Minister chce walczyć z marnowaniem żywności. "Restauracje powinny zmniejszyć porcje"

Rolnicy protestują w Brukseli: "Wasz import, nasza klęska"

  Komentarze
  • Porada
   2 lutego, 12:51

   To podpalic im te traktory i pogonic wiesniakow chlopkow do roboty.
   Wiesniak musi ryc w polu od wczesnego rana do nocy bo inaczej w glowie mu sie przewraca i gupieje i bedzie drogi blokowal pasozyt cham jeden.

  • Rozsądny
   2 lutego, 14:14

   Wpis powyżej to prowokacja. Wszystkie branże powinny się połączyć i najlepiej protestować tylko pod domami polityków, wszelkie inne formy protestów są organizowane przez agenturę. Polecam przemilczanego, oddolnego dziennikarza Macieja Maciaka

  • Do Porada
   2 lutego, 16:02

   Dopisz ze komentarz sponsorowanu przez komisje europejska

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama