Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Irlandia: Nożownik, którego atak wywołał antyimigranckie zamieszki, usłyszał 8 zarzutów

Irlandia: Nożownik, którego atak wywołał antyimigranckie zamieszki, usłyszał 8 zarzutów
Atak doprowadził do zamieszek na niespotykaną od dłuższego czasu skalę. (Fot. Getty Images)
Nożownik, którego atak na dzieci stał się powodem poważnych antyimigranckich zamieszek w Dublinie pod koniec listopada, stanął przed tamtejszym sądem, gdzie postawiono mu osiem zarzutów.
Reklama
Reklama

50-letni Riad Bouchaker, nie mający stałego miejsca zamieszkania, został oskarżony o trzy zarzuty usiłowania zabójstwa, trzy zarzuty napaści, jeden zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała oraz o posiadanie 36-centymetrowego noża kuchennego, którego użył do napaści.

23 listopada mężczyzna zaatakował nożem przed jedną ze szkół podstawowych w Dublinie troje dzieci: pięcio- i sześcioletnią dziewczynkę oraz pięcioletniego chłopca, a także trzydziestokilkuletnią nauczycielkę.

Podczas jego obezwładniania napastnik sam doznał obrażeń i dopiero w środę rano został wypisany ze szpitala i przewieziony do aresztu. Dwie zaatakowane przez niego osoby, pięcioletnia dziewczynka oraz nauczycielka, nadal przebywają w szpitalu.

Atak, a w szczególności krążąca w mediach społecznościowych informacja, że napastnik ma imigranckie - prawdopodobnie algierskie - korzenie, wywołał najpoważniejsze od wielu lat zamieszki w Irlandii. Brało w nich udział około 500 osób, które rzucały w stronę funkcjonariuszy petardami, butelkami i innymi przedmiotami, niszczyły witryny sklepów i podpalały pojazdy.

Obrażenia odniosło 60 policjantów, z czego trzech ciężkie, 13 sklepów zniszczono bądź obrabowano, zniszczono bądź spalono trzy autobusy miejskie i jeden tramwaj, a 11 samochodów policyjnych zostało uszkodzonych.

Jak podawały irlandzkie media w dniu ataku, napastnik mieszka w Irlandii od 20 lat i ma obywatelstwo tego kraju, ale podczas wstępnej rozprawy sądowej odpowiadał na pytania tylko po arabsku poprzez tłumacza. 

Czytaj więcej:

Irlandia: Najpoważniejsze od lat zamieszki w Dublinie po zranieniu przez nożownika trójki dzieci

Irlandia: Spłonął hotel, w którym zakwaterowanych miało być 70 azylantów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama