Reprezentacja Argentyny - triumfatorzy MŚ 2022 w Katarze. (Fot. Getty Images)

FIFA ogłosiła kraje, które zorganizują mistrzostwa świata w 2030 roku

Maroko, Hiszpania i Portugalia zorganizują wspólnie mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2030 roku. Trzy mecze mają się odbyć w Ameryce Południowej z okazji stulecia turnieju - ogłosiła wczoraj FIFA.

To efekt porozumienia między federacjami piłkarskimi trzech kontynentów: Europy, Afryki i Ameryki Południowej.

Mecze otwarcia mają być rozegrane w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju. Urugwaj był gospodarzem pierwszego mundialu w 1930 roku, w którym wygrał w finale z Argentyną 4:2.

FIFA zdecydowała, że po raz pierwszy mistrzostwa świata odbędą się na trzech kontynentach i w aż sześciu krajach.

"Rada FIFA jednomyślnie zgodziła się, że jedyną kandydaturą będzie połączona oferta Maroka, Portugalii i Hiszpanii, które będą gospodarzami wydarzenia w 2030 roku i automatycznie zakwalifikują się do turnieju" - głosi komunikat FIFA.

"Dodatkowo, biorąc pod uwagę kontekst historyczny pierwszych mistrzostw świata FIFA, Rada FIFA jednomyślnie zgodziła się na zorganizowanie wyjątkowej ceremonii obchodów stulecia (mundialu) w stolicy (Urugwaju) Montevideo, a także trzech meczów w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju" - dodano.

W czerwcu wycofano z wyścigu o organizację MŚ 2030 wspólną kandydaturę Arabii Saudyjskiej, Grecji i Egiptu.

Mistrzostwa świata w 2022 roku odbyły się w Katarze. Tytuł wywalczyła Argentyna. Kolejny turniej w 2026 roku zorganizują wspólnie USA, Kanada i Meksyk.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9284
+0.0065
EUR
4.2530
+0.0049
USD
3.6878
+0.0111
CHF
4.6093
+0.0063
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu