Sondaż: Ponad połowa Polaków uważa, że wagnerowcy na Białorusi są zagrożeniem
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ponad połowa Polaków (50,6 proc.) uważa, że obecność wagnerowców na Białorusi jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski, odmiennego zdania jest 36,1 proc. ankietowanych, a 13,3 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
Respondenci zostali zapytani w sondażu, czy obecność rosyjskich najemników z Grupy Wagnera na Białorusi jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Ponad połowa respondentów (50,6 proc.) odpowiedziała na to pytanie twierdząco, z czego 28,2 proc. Polaków odparło - "zdecydowanie tak", a 22,4 proc. - "raczej tak".
Odmiennego zdania było w sumie 36,1 proc. ankietowanych. 14 proc. z nich odpowiedziało - "zdecydowanie nie", a 22,1 proc. - "raczej nie". 13,3 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.
Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI w dniach 28-29 lipca 2023 r. na 1 100 - osobowej grupie respondentów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Czytaj więcej
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9754
-0.0056
EUR
4.2878
+0.0014
USD
3.7720
-0.0036
CHF
4.6516
-0.0010
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...