Czy wagnerowcy na Białorusi zagrażają bezpieczeństwu Polski? (Fot. Getty Images)

Sondaż: Ponad połowa Polaków uważa, że wagnerowcy na Białorusi są zagrożeniem

Ponad połowa Polaków (50,6 proc.) uważa, że obecność wagnerowców na Białorusi jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski, odmiennego zdania jest 36,1 proc. ankietowanych, a 13,3 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Respondenci zostali zapytani w sondażu, czy obecność rosyjskich najemników z Grupy Wagnera na Białorusi jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Ponad połowa respondentów (50,6 proc.) odpowiedziała na to pytanie twierdząco, z czego 28,2 proc. Polaków odparło - "zdecydowanie tak", a 22,4 proc. - "raczej tak".

Odmiennego zdania było w sumie 36,1 proc. ankietowanych. 14 proc. z nich odpowiedziało - "zdecydowanie nie", a 22,1 proc. - "raczej nie". 13,3 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI w dniach 28-29 lipca 2023 r. na 1 100 - osobowej grupie respondentów. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9754
-0.0056
EUR
4.2878
+0.0014
USD
3.7720
-0.0036
CHF
4.6516
-0.0010
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu