Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Irlandia: Zagraniczny ruch turystyczny w I kwartale roku wciąż niższy od poziomu sprzed pandemii

Irlandia: Zagraniczny ruch turystyczny w I kwartale roku wciąż niższy od poziomu sprzed pandemii
Ruch turystyczny w Irlandii wciąż nie odrodził się po pandemii. (Fot. Getty Images)
Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Irlandię w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku wciąż pozostaje o 16% niższa w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku, przed wybuchem pandemii – donosi portal RTE.ie.
Reklama
Reklama

Według danych opracowanych przez Irlandzką Konfederację Branży Turystycznej (ITIC), od stycznia do końca marca Irlandię odwiedziło 1,7 mln osób przybyłych zza oceanu.

Instytucja reprezentująca sektor turystyczny ma jednak obawy o przyszłość w związku z utrzymującym się wskaźnikiem inflacji oraz niedoborami oferty miejsc noclegowych i liczby samochodów na wynajem.

Ponad jedna trzecia miejsc noclegowych w obiektach turystycznych w całym kraju jest obecnie wykorzystywana przez rząd do zakwaterowania ukraińskich uchodźców i osób aplikujących o przyznanie azylu.

ITIC zabiega o stworzenie specjalnego funduszu wsparcia, aby pomóc firmom turystycznym nieoferującym noclegów, które również są dotknięte tym problemem z powodu rządowych umów.

Organizacja Failte Ireland oszacowała, że decyzja rządu o zakwaterowaniu uchodźców i osób ubiegających się o azyl w obiektach turystycznych może kosztować branżę 1,1 mld euro w tym roku.

Jednocześnie organizacja twierdzi, że jej wstępne szacunki dotyczące wyników turystyki przyjazdowej w pierwszym kwartale, opublikowane we współpracy z bankiem AIB, sugerują, że zarówno rynki amerykańskie, jak i europejskie radzą sobie całkiem nieźle.

Pierwsze trzy miesiące roku zazwyczaj nie są najpopularniejszym okresem w roku, ale wciąż stanowią 20% całego ruchu turystycznego w skali roku.

Przytoczone dane opierają się na bazie informacji od przewoźników i innych podmiotów, które sporządzają statystyki dotyczące liczby turystów przyjeżdżających do kraju.

Czytaj więcej:

Irlandia: Duży przewoźnik odwołuje loty z dwóch lotnisk. "Cios dla wczasowiczów"

Irlandia: Ponad jedna trzecia mieszkańców znajduje się pod presją finansową

Irlandia krajem "bezgotówkowym" już w ciągu pięciu lat?

Irlandia: Jak ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku

Irlandia: Prezydent USA Biden spotyka się z politykami i szuka swoich irlandzkich korzeni

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama