Brytyjczyk wciąż jest w znakomitej formie i bije kolejne rekordy. (Fot. Getty Images)

Rekord Hamiltona w Formule 1: 17. sezon na podium

Lewis Hamilton został pierwszym kierowcą w historii Formuły 1, który przez 17 kolejnych sezonów plasował się w czołowej trójce przynajmniej jednego z wyścigów. Kierowca Mercedesa zajął wczoraj drugie miejsce w Grand Prix Australii. To pierwsze podium Brytyjczyka w tym roku.

W pierwszych dwóch tegorocznych wyścigach, w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej, Hamilton zajmował piąte miejsca.

"To dla nas niesamowity wynik. Muszę bardzo podziękować wszystkim tutaj w Australii i Melbourne. Spędziłem wspaniały tydzień. Pogoda była dzisiaj niesamowita, a ten tor i miasto po prostu nadal zapewnia świetne show" - przekazał uśmiechnięty siedmiokrotny mistrz świata.

Hamilton pierwsze podium, których ma teraz w dorobku 192., zaliczył w 2007 roku, debiutanckim w Formule 1, właśnie na torze Albert Park w Melbourne.

Niemiec Michael Schumacher przez 15 sezonów z rzędu stawał na podium, a jego rodak Sebastian Vettel w tym zestawieniu jest trzeci – 14 sezonów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu