Co znajduje się w sekretnym liście od Elżbiety II? (Fot. Getty Images)

Sekretny list od Elżbiety II. Może być otwarty dopiero w 2085 r.

Brytyjska monarchini pozostawiła po sobie "sekretny" list, króry może być otwarty dopiero pod koniec bieżącego stulecia. Dokument - według informacji prasy - ukryty jest w budynku Queen Victoria Building na terenie Sydney.

Elżbieta II pozostawiła po sobie list, który ukryto w kapsule czasu na terenie placówki poświęconej jej prababce, królowej Wiktorii.

Aby uczcić odrestaurowanie budynku Queen Victoria Building w 1986 roku, zmarła już monarchini wręczyła list z adnotacją, kiedy można go otworzyć.
 
"W odpowiednim dniu w roku 2085 r. proszę otworzyć tę kopertę i przekazać mieszkańcom Sydney moje przesłanie do nich" - brzmi instrukcja na liście.

List podpisano jako "Elizabeth" i ukryto w szklanej gablocie w niedostępnej części budynku.

Kompleks Queen Victoria Building został po raz pierwszy zbudowany w 1898 roku, aby uczcić diamentowy jubileusz panowania królowej Wiktorii. Został prawie zburzony w latach 50. XX wieku, a na miejscu próbowano wybudować parking. Ostatecznie jednak z planów zrezygnowano, a samo miejsce odrestaurowano.

Teraz, gdy królowa odeszła, król Karol III jest nowym monarchą Wielkiej Brytanii i głową państwa 15 krajów Wspólnoty Narodów, w tym Australii, Nowej Zelandii, Kanady i niektórych krajów karaibskich.

Premier Australii Anthony Albanese oświadczył, że w czwartek 22 września kraj otrzyma dzień wolny od pracy, aby oddać hołd zmarłej królowej.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9754
-0.0056
EUR
4.2878
+0.0014
USD
3.7720
-0.0036
CHF
4.6516
-0.0010
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu