Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tour de France: Kolarska Kopenhaga rajem dla przestępców?

Tour de France: Kolarska Kopenhaga rajem dla przestępców?
W Danii kolarstwo cieszy się mianem sportu narodowego. (Fot. Getty Images)
Początek tegorocznego Tour de France w Danii, a szczególnie pierwszy etap w Kopenhadze, będzie - zdaniem mediów - rajem dla przestępców, ponieważ z powodu zablokowania i odgrodzenia wielu ulic policjanci będą poruszać się na rowerach i metrem.
Reklama
Reklama

Tegoroczny TdF rozpocznie się 1 lipca w Kopenhadze 13,3-kilometrową jazdą indywidualną na czas. Drugi etap o długości 202,5 km zostanie rozegrany na trasie z Roskilde do Nyborga. Trzeci, 184-kilometrowy, poprowadzi z Vejle do Soenderborga skąd wyścig przeniesie się drogą lotniczą do Dunkierki i zakończy w Paryżu 24 lipca.

Według dziennika "BT", w Kopenhadze chaos rozpocznie się już jutro podczas prezentacji zespołów w wesołym miasteczku Tivoli. Dzień później kolarze będą trenować na trasie czasówki, a w piątek rozegrają pierwszy etap. Policja stolicy Danii zdecydowała się na odstawienie wszystkich radiowozów i kupiła funkcjonariuszom bilety na metro.

"To sprawi, że nasi policjanci już jutro przesiądą się z radiowozów na rowery i komunikację miejska, więc nie będą mieli takiej szybkości reakcji na wezwania jak w przypadku korzystania z samochodów" - wyjaśnił "BT" inspektor Peter Dahl.

Media skomentowały, że kolarstwo jest w Danii jednym ze sportów narodowych i oczekuje się, że tak szczególne wydarzenie jak największy wyścig kolarski na świecie sprawi, że większość mieszkańców Kopenhagi będzie przebywać na ulicach, natomiast przestępcy, wiedząc, że mieszkania będą puste, zajmą się włamaniami.

W dodatku mając świadomość, że policja nie dojedzie radiowozami i będzie spowolniona tłokiem w mieście i dobieganiem do stacji, będą mieli spokój i czas. "Nie należy też zapominać, że taka ilość ludzi na ulicach sprawi, że na miasto wyjdą wszyscy nasi kieszonkowcy" - dodano.

Czytaj więcej:

Niemiecki kolarz Martin wystawił na aukcji medal olimpijski, aby pomóc Ukrainie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama