Niemcy: NATO nie weźmie udziału w wojnie na Ukrainie
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kanclerz Olaf Scholz powtórzył, że NATO nie weźmie udziału w wojnie na Ukrainie. "Nie będzie żadnych decyzji, które prowadziłyby do militarnego udziału Sojuszu Północnoatlantyckiego w tym konflikcie” – zapewnił wczoraj wieczorem Scholz w telewizji ZDF.
Ewentualne zaangażowanie NATO "nie byłoby odpowiedzialną polityką". Pociągnęłoby za sobą "dramatyczną eskalację tej trudnej sytuacji na Ukrainie, niosłoby ze sobą ogromne niebezpieczeństwa" - podkreślił kanclerz.
Scholz odrzucił zarzut, że Niemcy zbyt długo zwlekały z dostarczeniem broni na Ukrainę. "Nikt tego tak nie postrzega" - oznajmił w programie ZDF "Maybritt Illner".
Kanclerz wezwał byłego szefa niemieckiego rządu i lidera SPD Gerharda Schroedera do rezygnacji ze stanowisk w rosyjskich spółkach państwowych Nord Stream 1 i 2 oraz Rosniefti. Podkreślił, że ta sprawa nie jest sprawą prywatną Schroedera.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Czytaj więcej
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9810
+0.0164
EUR
4.2864
+0.0022
USD
3.7756
+0.0202
CHF
4.6526
+0.0155
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...