Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat
Szef koncernu farmaceutycznego szacuje, iż upłynie wiele lat, zanim koronawirus przejdzie do przeszłości. To z kolei może znacząco wpłynąć m.in. na to, w jaki sposób w najbliższych latach odbywać się będą podróże. (Fot. Getty Images)
Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami - przekazał szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla francuskiej stacji BFM TV.
Reklama
Reklama

"To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć" - wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw Covid-19 dla dzieci jest "bezpieczna i skuteczna", ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ "nie zebrano wystarczającej ilości danych".

Bourla dodał, że w ramach walki z Covid-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro.

Ponadto - jak poinformował - koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa.

Czytaj więcej:

Badania: Trzecia dawka Pfizera uodparnia na Covid-19 na 9 do 10 miesięcy

Badanie: Szczepionki Pfizera i Moderny najlepsze jako dawka przypominająca

USA: FDA zatwierdziła kolejny doustny lek na Covid-19

  Komentarze
  • Marcin
   17 stycznia, 18:55

   Ten co nie pobral, swojego plynu,i dlatego nie wpuscili go do tzw panstwa ,na kradzionej ziemi,ktos jeszcze nie rozumie czegos

  • Dagi
   17 stycznia, 23:08

   Tez mi wniosek... koronawirusy istnialy pewnie i beda istniec tak dlugo jak ludzie ... w 1965 roku zostaly po raz pierwszy opisane w ksiazkach medycznych jako wirusy wywolujace choroby gornych drog oddechowych prowadzace w ostrych przypadkach np. do zapalen pluc... a teraz media i wladza podniosly sobie je do rangi wyjatkowej z wiadomych powodow i bynajmniej nie sa to powody racjonalne i sluzace dobru spolecznemu.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama