Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Facebook zapłaci ponad 14 mln dolarów grzywny za dyskryminacje w zatrudnianiu

Facebook zapłaci ponad 14 mln dolarów grzywny za dyskryminacje w zatrudnianiu
To pierwszy taki przypadek w USA, kiedy pracodawca zapłaci tak ogromną karę za dyskryminację Amerykanów. Na zdjęciu: siedziba Facebooka w Menlo Park w Kalifornii. (Fot. Getty Images)
Gigant mediów społecznościowe Facebook zgodził się zapłacić 14,25 mln dolarów kary za dyskryminowanie Amerykanów starających się o pracę w tej firmie. Wielkość kwoty wynika z umowy między stronami sporu, Facebookiem i rządem federalnym.
Reklama
Reklama

Według przedstawicieli administracji Stanów Zjednoczonych, polityka zatrudnienia prowadzona przez Facebooka narusza federalne zasady rekrutacji. W rezultacie negocjacji doszło do dwóch porozumień z resortami sprawiedliwości oraz pracy.

Ministerstwo Sprawiedliwości w grudniu ubiegłego roku oskarżyło Facebooka o preferencyjne traktowanie przy zatrudnianiu zagranicznych, tymczasowych pracowników kosztem Amerykanów.

"Facebook nie stoi ponad prawem" - podkreśliła dyrektor ds. prawnych w tym ministerstwie Seema Nanda.

Asystentka prokuratora generalnego USA Kristen Clarke oceniła porozumienie z Facebookiem jako historyczne. Kwotę, jaką została obciążona firma, nazwała największą karą cywilną w ramach w przepisów antydyskryminacyjnych w 35-letniej historii ustawy o imigracji i obywatelstwie (INA).

Czytaj więcej:

Wielkie koszty awarii Facebooka. "To dopiero początek kłopotów"

USA: Facebook planuje zatrudnić w UE 10 tys. osób

  Komentarze
  • Kamil
   20 października 2021, 16:41

   Hehehe ale dla nich to drobne ale jak mozna bic piane wow jakby dostali tak z 14 miliardow no to moze kto wie cos by zajarzyli a tak nawet nie zwroca na to uwagi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama