Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco otworzyło swój pierwszy bezkasowy sklep w UK

Tesco otworzyło swój pierwszy bezkasowy sklep w UK
Sieć nie wskazała, czy zamierza zmienić model działania wszystkich wszystkich placówek Tesco Express w kraju. (Fot. Getty Images)
Zakończyła się modernizacja placówki Tesco Express na Holborn i od teraz oferować będzie ona jedynie zakupy bez konieczności skanowania produktów czy udawania się do kas - poinformowała największa sieć supermarketów na Wyspach. Nowoczesny sklep jest odpowiedzią na rosnącą popularność supermarketów Amazon Fresh w stolicy.
Reklama
Reklama

Aby skorzystać z nowej formy zakupów, każdy kupujący musi posiadać appkę Tesco. Po jej uruchomieniu koniecznie będzie zeskanowanie kodu QR przy wejściu do sklepu. System nosi nazwę GetGo i jest podobny do tego, który istnieje w sklepach Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii.

Jak przekazała sieć, w sklepie zainstalowano inteligentny system czujników i kamer, które sprawdzać będą, jakie produkty wzięli klienci. Następnie, po wyjściu ze sklepu, appka wyśle do klienta paragon i pobierze płatność.

Technologię do sklepów dostarczył izraelski start-up Trigo, który współpracuje już z supermarketami w Niemczech i Holandii.

Tesco przetestowało wcześniej rozwiązanie na terenie swojej siedziby w Welwyn Garden City. Otwarcie placówki na Holborn jest jednak pierwszym przypadkiem, gdy z nowoczesnej formy zakupów będą mogli korzystać zwykli klienci.

"Nasz najnowszy projekt ofertuje klientom możliwość zrobienia szybkich zakupów w ciągu dnia, pomagając im oszczędzić czas. Obecnie testujemy to rozwiązanie tylko w jednym sklepie, ale nie możemy doczekać, aby zobaczyć, co o tym sądzą klienci" - przekazał Kevin Tindall, szef Tesco na Wyspach.

Czytaj więcej:

Sieć sklepów Tesco ostrzega przed falą panicznych zakupów przed świętami

InPost podpisuje umowę partnerską z brytyjskim Tesco

Tesco w Rotherham będzie sprawdzać, czy klienci kas samooobsługowych nie kradną

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama