Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Amazon zapłaci £3 tys. za zatrudnienie się w czasie świąt

Amazon zapłaci £3 tys. za zatrudnienie się w czasie świąt
Amazon chce zagwarantować sobie pierwszeństwo w dostępie do siły roboczej na Wyspach. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się walka gigantów o pracowników na czas świąt - donoszą dziś brytyjskie media. Pojawiają się obawy, że największe firmy pozostawią te mniejsze bez jakiejkolwiek siły roboczej, kusząc osoby poszukujące pracy wysokimi premiami za samo zatrudnienie się.
Reklama
Reklama

Niedobory siły roboczej na Wyspach spowodwały, że Amazon podjął decyzję o wypłacaniu premii £3 tys. wszystkim chętnym do pracy w czasie świąt. Firma w najbliższych tygodniach spodziewa się znacznego wzrostu popytu i w związku z tym szacuje, że tylko w Wielkiej Brytanii potrzebuje 20 tys. dodatkowych pracowników.

Organizacja Food and Drink Federation (FDF) ostrzegła dziś brytyjski rząd, że mniejsze firmy z branży spożywczej czy hotelowej nie stać na tego rodzaju bonusy, ani konkurencyjne płace. "Może to bardzo negatywnie wpłynąć na dostawy w czasie świąt" - przekazała.

Ian Wright, szef FDF, podkreślił, iż "dla mniejszych firm decyzja Amazona to cios poniżej pasa".

"Nie mamy skąd brać pracowników. W wielu obszarać nie ma mowy o znalezieniu jakichkolwiek chętnych na czas świąt. Oznacza to wyższe ceny i mniejszy wybór na półkach. Producenci będą produkować mniej, a straty nadrobią sobie podniesieniem cen" - ostrzegł.

Rzecznik Amazona podkreślił, że pomysł przyciągania pracowników bonusami za zatrudnienie się nie jest nowy i od wielu miesięcy istnieje m.in. dla kierowców. Dodał, że "celem premii jest przyciągnięcie jak najwięcej stałych i tymczasowych pracowników".

Zapowiedzi problemów z dostawami w czasie świąt pojawiają się niemal ze strony wszystkich dużych sieci handlowych w kraju. Namiastkę tego, co może czekać mieszkańców Wielkiej Brytanii w czasie świąt można było zaobserwować po tym, gdy kilka dni temu gigant Ocado uruchomił rezerwację dostaw zakupów na grudzień. Większość slotów wyprzedano w ciągu zaledwie kilku godzin.

Czytaj więcej:

Szef Icelanda ostrzega: To klienci pokryją koszty związane z brakiem kierowców

Amazon otwiera swój pierwszy sklep stacjonarny w Wielkiej Brytanii

Tych produktów może zabraknąć na święta w UK

Rishi Sunak: Ministrowie robią, co mogą, aby zapobiec brakom w sklepach

  Komentarze
  • Znachor
   17 października 2021, 18:22

   Umowę z Amazonem na takie bonusy to trzeba by najpierw wziasc do prawnika skonsultować bo jeszcze po świętach się okaże że to pracownik będzie musiał dopłacić. Od razu można sobie rano zakładać pampersa i kroplówkę żeby nie chodzić podczas godzin pracy do ubikacji lub usiąść coś zjeść. Na 2 dzień od razu wezwanie na dywanik że się normy świątecznej nie wyrabia. Z drugiej strony jest plus tej sytuacji bo człowiek pracuje od rana do wieczora a od 10lat te same stawki gdzie za chatę płaci się drugie tyle co dekadę temu. Niech się licytują.

  • Bloop
   17 października 2021, 18:54

   Nieć płacą nawet 10k do pracy w tym szambie nawet w Amazonie papieru toaletowego bym nie kupił

  • John Doe
   17 października 2021, 19:11

   Gdzie placa 3000? Nie moge znalezc

  • Mk
   17 października 2021, 19:48

   Wszystko się zmienia obecnie w Polsce zarobisz nie mniej jak w Uk. Zostali tylko niezaradni życiowo bez planu na siebie

  • Ja
   17 października 2021, 20:21

   Pomijając fakt, że Amazon jest obozem pracy to chyba warto pójść, zgarnąć 3k i urwać się w najbliższej okazji jeśli ktoś i tak nie ma pracy.

  • London
   17 października 2021, 20:22

   Firmy zatrudniaja maloletnie osoby ponizej 18 lat,bo taki pracownik jest o polowe tanszy,chcieli Brexitu,to maja Brexit

  • Michał
   17 października 2021, 20:49

   Niech teraz firmy, które płacą ludziom minimalną krajową zobaczą jak się walczy o pracowników. Niech w końcu skończą się te czasy gdy do portfela prezesa rocznie płyną miliony zysku, a ludziom minimum z łaski płacą.

  • Celestyn76
   17 października 2021, 21:45

   Najwyzszy czas na ustawy antytrustowe takie jakie byly w usa 100 lat temu i za ronalda reagana gdzie roznia on monopole lotnicxy i at&t zabil korporacje staja sie jeszcze silniejsze i ziszcxa sie najgorsze przepowiednie pisatzy science fiction

  • A jak
   17 października 2021, 23:07

   I o to chodzi niech płaca a nie wykorzystuja nadeszły dobre czasy

  • Lolek
   18 października 2021, 00:42

   Pracuje w Amazon w Peterborough... nie polecam. Pracuje bo musze

  • What
   18 października 2021, 04:36

   "Amazon zapłaci £3 tys. za zatrudnienie się w czasie świąt". "Zatrudnienie się"? Amazon sam się zatrudni i zapłaci sobie premię?

  • Czytelnik anonimowy
   18 października 2021, 09:31

   Do MK.
   Siedz sobie w polszy jak tak ci dobrze tylko potem nie płacz jak będziesz miał glodowa emeryturę ze ci nawet na pampersy nie starczy. W U K jest więcej zaradnych życiowo niż ci się zdaje. Pewnie to tobie się nie powiodło. Z drugiej strony mnostwo ludzi tu jest bo ma dzieci w szkołach. Moj syn jest studentem Oxfordu. Corka kończy niedługo szkole średnią. Porównaj to do jakiejkolwiek uczelni w kraju. Myślisz że kto wyjdzie lepiej na tym. Możliwe że wrócę do kraju na emeryturę ( angielska).

  • Juhas
   18 października 2021, 11:17

   Obóz pracy, poniżanie pracowników, nieludzkie normy do wyrobienia, ciągła presją i poganianie batem po plecach. Niech sobie wsadzą te bonusy, odradzam każdemu pracę w tym szambie.

  • Do czytelnik anonimowy
   18 października 2021, 11:26

   nie wracaj.prosza Polacy!

  • Ali
   18 października 2021, 14:38

   Do Juhas
   Sa ludzie, ktorym wszedzie jest zle ... Nikt nikogo nie zmusza do pracy w Amazon

  • Polak na emigracji
   18 października 2021, 18:58

   Do Mk czytelnik anonimowy to ten sam trol JoBo ta Sama osoba dogryzujaca Polakom którzy zdecydowali się wrócić i zobaczyli na oczy ze W Polsce mogą zarobić więcej jak tutaj takich przypadków jest mnóstwo.

  • JoBo
   18 października 2021, 19:30

   @Mk. No dalej, podaj nazwe chociaż jednej fabryki w Polsce, gdzie zwyczajny pracownik w 40 godzin tygodniowo zarobi 7 - 9 tysiakow złotych. Ot, taki po półrocznym przeszkoleniu, jak ja. Czekam. Pozdro.

  • Zbigniew
   18 października 2021, 22:39

   JoBo na diecie trola a kto tutaj mówi o fabrykach w Polsce ? ludzie są na tyle zaradni ,w porównaniu do ciebie, że będą pracować gdzie indziej ,lub otworzą swoje biznesy.

  • Robo
   19 października 2021, 09:19

   Do Adasia vel anonimowy czytelnik, JOBo itd. Poniosło cię z wyobraźnią. Córka na Oxford ha ha. I syn taki inteligentny. A wiedzą że mają tatę trolla?

  • Żenada
   19 października 2021, 18:57

   Do Robo ten trol jeszcze się podpisuje THC albo AdamPrawda nie wiem wygląda to mi na jakiś etat po prostu az trudno sobie to wyobrazić.

  • JoBo
   19 października 2021, 19:35

   @Zbigniew. To był przykład. To samo dotyczy kierowców, hydraulików, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, pracowników korpo, architektow, aktorów, muzyków itp. itd. Chodzi o ogólnie o płace. Są one wyższe 3 razy, niż w Polsce. Nawet politycy tak mają. A ceny są takie same. Ludzie zaradni są wszędzie. Ty Zbyniu do nich nie należysz, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem. A to podstawa. Pozdro.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama