Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Federer najlepiej zarabiającym tenisistą świata ostatnich 12 miesięcy

Federer najlepiej zarabiającym tenisistą świata ostatnich 12 miesięcy
Ze względu na problemy z kolanem i związane z nimi operacje Federer opuścił niemal cały poprzedni sezon. (Fot. Getty Images)
Roger Federer to najlepiej zarabiający tenisista świata ostatnich 12 miesięcy - poinformował magazyn 'Forbes'. Słynny Szwajcar, który z powodu kłopotów zdrowotnych w tym okresie wystąpił tylko w pięciu turniejach, dołożył do swojego majątku 90,6 miliona dol. brutto.
Reklama
Reklama

Jak zaznaczono w raporcie, Federer niespełna 1 mln USD zarobił przez ostatni rok za sprawą gry w tenisa, a zdecydowana większość jego dochodów pochodzi z innych źródeł.

40-letni Szwajcar ze względu na problemy z kolanem i związane z nimi operacje opuścił niemal cały poprzedni sezon (zagrał tylko na początku, w Australian Open), a obecny też już przedwcześnie zakończył. W tym roku między marcem a lipcem wystąpił w pięciu turniejach.

Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Japonka Naomi Osaka, która zarobiła 60,1 mln brutto, z czego ponad 90 procent tej sumy poza kortem. Trzecia jest Amerykanka Serena Williams - 41,8 mln, a czołową piątkę uzupełniają Serb Novak Djokovic i Hiszpan Rafael Nadal z - odpowiednio - 38 i 27 mln. Williams i Nadal zrezygnowali ze startu w trwającym obecnie wielkoszlemowym US Open.

Jak podano w raporcie "Forbes", czołowa 10 najlepiej zarabiających tenisistów łącznie uzbierała przez ostatnie 12 miesięcy 320 mln dol. To suma o 6 procent mniejsza w porównaniu z tą z poprzedniego roku.

"W znacznym stopniu zdecydowało o tym odwołanie z powodu pandemii COVID-19 turniejów i lukratywnych meczów pokazowych" - oceniono w analizie zestawienia.

Zwrócono przy tym uwagę, że czołowych 10 zawodników zarobiło poza kortem w sumie 281 mln, czyli o 4 procent więcej niż w ciągu poprzednich 12 miesięcy. 

Czytaj więcej:

Federer nie wystąpi w turniejach ATP w Toronto i Cincinnati

Federer znów będzie operowany. Nie zagra przez wiele miesięcy

Prakash Amritraj: Problemy Federera poważniejsze niż Nadala

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.06.2022
  GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama