Marcin Polak i Michał Ładosz z medalem igrzysk paraolimpijskich! (Fot. Kiyoshi Ota/Getty Images)

Paraolimpiada w Tokio: Pierwszy medal dla Polski! Brąz kolarzy torowych

Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brąz na dystansie 4 000 m w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. To pierwszy medal dla Polski w tej imprezie.

Po zajęciu trzeciego miejsca w kwalifikacjach, w wyścigu o brązowy krążek biało-czerwoni rywalizowali z Francuzami Alexandrem Lloverasem i jego pilotem Corentinem Ermenault. Polacy uzyskali czas 4.07,850, a tandem rywali 4.08,126.

W tej konkurencji w pierwszym dniu paraolimpijskiej rywalizacji zwyciężyli Holendrzy Tristan Bangma i Patrick Bos (pilot), a po srebro sięgnęli Brytyjczycy Stephen Bate i Adam Duggleby.

Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9754
-0.0056
EUR
4.2878
+0.0014
USD
3.7720
-0.0036
CHF
4.6516
-0.0010
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu