Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco: Pierwszy sklep bez kas powstanie w centrum Londynu

Tesco: Pierwszy sklep bez kas powstanie w centrum Londynu
Sieć sklepów Tesco stawia na rozwój technologii "weź z półki i wyjdź". (Fot. Getty Images)
Pierwszy sklep sieci supermarketów oferujący możliwość zrobienia zakupów bez konieczności udawania się do kasy powstanie na Holborn w centrum Londynu - poinformowało Tesco. 
Reklama
Reklama

Idea sklepów, w których klienci mogą wziąć produkt z półki i wyjść, nie płacąc na miejscu, staje się coraz popularniejsza. Po sukcesie Amazon Fresh w Londynie, podobne rozwiązanie zaczynają wprowadzać inni - m.in. sieć Morrisons czy właśnie Tesco.

Podobnie jak Amazon, bezkasowy sklep Tesco będzie działał przy użyciu sieci kamer i czujników, które śledzą, co kupujący biorą z półki. Rozliczenie za zakupy będzie ściągane i wysyłane automatycznie po wyjściu ze sklepu.

Firma przekazała, że przetestowała już koncepcję nowego sklepu na terenie Welwyn Garden City, gdzie mieści się siedziba główna Tesco.

Według doniesień prasy, sieć odnowiła już swój sklep Tesco Express na Holborn. W środku zainstalowano m.in. system kamer, a także specjalne bramki płatnicze. Sprzedaż w sklepie wciąż odbywa się jednak tak jak dawniej i nie wiadomo, kiedy dokładnie uruchomiona będzie innowacyjna forma płatności.

W tym roku Amazon otworzył w Londynie kilka sklepów spożywczych oferujących zakupy bez konieczności udawania się do kasy. Planowana jest dalsza ekspansja Amazon Fresh, które są coraz popularniejsze również w USA, gdzie działają pod markami Amazon Go oraz Amazon Go Grocery. 

Czytaj więcej:

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Tesco idzie w ślady Amazon Fresh. Otworzy pierwszy bezkasowy sklep

Morrisons dołącza do technologicznej rewolucji w handlu. Otworzy sklep bez kas

  Komentarze
  • Koli
   16 sierpnia 2021, 11:19

   Już widzę jak towarzystwo z Rumi robi zakupy......

  • 16 sierpnia 2021, 12:40

   Fala złodziei angielskich i innych pójdzie pełną parą , Tesco właśnie strzeliło sobie w kolano , współczuje ochroniarzom którzy tam pracują .

  • SPRAWIEDLIWY
   18 sierpnia 2021, 16:59

   To będzie problem z elementem wszelkiej maści w kapturach przychodzącym na darmowe zakupy...

  • Rybnik grzeje silniczki
   29 sierpnia 2021, 16:37

   szykują się żniwa ;)

  • Kawa
   30 sierpnia 2021, 23:08

   Zlodzieje sie ciesza z takiego pomyslu bo latwiej moga krasc.
   Mnie sie nie tylko z tego powodu nie podoba ten pomysl. Mysle ze to idzie w zlym kierunku i nowe rozwiazania technologiczne za bardzo zastepuja ludzi i zabieraja ludziom prace. Juz od 2 czy 3 lat w niektorych restauracjach w Korei Pld jedzenie donosza tylko roboty. Juz sa pociagi bez maszynisty i auta bez kierowcow i do czego ten caly postep zamierza??

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama