Menu

Tesco Bank zamknie konta wszystkim swoim klientom

Tesco Bank zamknie konta wszystkim swoim klientom
Tesco Bank zamierza zniknąć z rynku kont osobistych. (Fot. Getty Images)
Tesco Bank poinformował, że zamknie wszystkie konta osobiste swoich klientów - donosi BBC. Firma przekazała, że decyzja jest odpowiedzią na fakt, iż większość klientów i tak z nich nie korzysta.
Reklama
Reklama

Tesco Bank szacuje, że zaledwie 12 proc. jego klientów używa wciąż konta bieżącego tej firmy jako "głównego konta bankowego".

Stwierdzono, że większość klientów wykazuje "ograniczoną aktywność". Inni z kolei używają konta w Tesco Bank jedynie do przelewania na nie oszczędności.

Decyzja została podjęta po tym, gdy bank odnotował w kwietniu stratę w wysokości 175 mln funtów, w porównaniu z zyskiem 193 mln funtów w poprzednich 12 miesiącach.

Bank poinformował, że wszystkie 213 tys. osobistych rachunków bieżących przestanie istnieć 30 listopada. W grudniu 2019 r. firma zamknęła już wszystkie konta dla właścicieli firm.

Bank dodał, że wszyscy klienci dotknięci zmianą otrzymają list z wyjaśnieniem w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W wiadomości znajdzie się także instrukcja, jak przenieść swoje konto bankowe gdzie indziej.

Czytaj więcej:

Tesco daje iPhone'a zamiast jabłek

Tesco idzie w ślady Amazon Fresh. Otworzy pierwszy bezkasowy sklep

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama