Menu

Anglia: Zaczyna brakować pracowników do wywozu śmieci

Anglia: Zaczyna brakować pracowników do wywozu śmieci
Czy Brytyjczyków zaleje fala śmieci z powodu problemów z ich wywozem? (Fot. Getty Images)
Dziesiątki gmin w całej Anglii musiały tymczasowo zawiesić niektóre usługi wywozu śmieci z powodu wysyłanych na kwarantannę pracowników - donosi BBC. Stacja wskazuje, że odbiór odpadów to kolejny sektor na rynku dotknięty falą tzw. pingdemii.
Reklama
Reklama

Jak informuje BBC, większość zawieszonych usług wywozu dotyczy odpadów ogrodowych, ale w niektórych wypadkach wstrzymano także wywóz zwykłych śmieci.

Niektóre gminy mówią wprost, że nie są pewne, kiedy będą w stanie przywrócić usługi. 

Organ Local Government Association (LGA), który zrzesza wszystkie gminy przekazał, że jeśli sytuacja się jeszcze pogorszy, będzie zmuszony do "priorytetyzacji usług, aby obsługiwać najbardziej potrzebujących". 

Problem z wywozem śmieci związany jest jednak nie tylko z udającymi się na izolację pracownikami, ale również z faktem, że w Wielkiej Brytanii brakuje kierowców. 

Niektórzy działacze obawiają się, że problemy z odbiorem śmieci doprowadzą do wzmożonego zaśmiecania terenów publicznych. Taką tezę wysunęła m.in. organizacja Anti-Fly Tipping Association. 

Czytaj więcej:

Rząd UK apeluje: "Nie wyłączajcie aplikacji NHS Covid"

"Pingdemia" paraliżuje życie w UK. W sklepach zaczyna brakować produktów

  Komentarze
  • Amigo
   23 lipca, 21:35

   Dupa,dupa.Probuje znalezc dodatkowa prace,bo mi sie nudzi i odzewy sa takie,ze jakby ludzi do pracy nie brakowalo.Inna sprawa,ze na stanowisko porannego sprzatacza robia online testy na stanowisko operatora wozkow widlowych :-).Ludzi,ktorzy zajmuja sie rekrutacja powinno wyslac sie na bezincome to moze wtedy ruszyli by tylki.Po 10 latach bycia tutaj ciagle nie znajduje odpowiedzi za co tutejsi rekrutanci biora pieniadze...?

  • Jas
   23 lipca, 22:40

   Powiem jedno to Polacy się przyczynili do Brexitu, a teraz będą napadani przez Anglików.

  • Piotrek
   24 lipca, 09:02

   "...Niektórzy działacze obawiają się, że problemy z odbiorem śmieci doprowadzą do wzmożonego zaśmiecania terenów publicznych...." najwidoczniej ci działacze są ślepi w Anglii, śmieci na ulicach miast jest tyle co na wysypisku..., tfuuu

  • Rabatko
   24 lipca, 11:02

   Zastanawiam się skąd autorzy biorą te bzdury ?
   Jeżdże po całym kraju i sklepy widze pełne ludzi i towarów, śmieci wywiezione i ulice czyste. Wydaje mi się, że to kolejna Pisowska propaganda, żeby zniesmaczyć wyjazdy za granice.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2021
  GBP 5.4652 złEUR 4.6072 złUSD 3.9576 złCHF 4.3157 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama