Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

UK: Dobowy rekord liczby nielegalnych imigrantów, którzy przedostali się do kraju

UK: Dobowy rekord liczby nielegalnych imigrantów, którzy przedostali się do kraju
Od początku br. do wybrzeży Wielkiej Brytanii dopłynęło już co najmniej 345 łodzi, na których znajdowało się nieco ponad 8 000 nielegalnych imigrantów. (Fot. Getty Images)
Co najmniej 430 nielegalnych imigrantów przedostało się wczoraj do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, to największa liczba odnotowana dotąd w ciągu jednej doby - poinformowało brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
Reklama
Reklama

Ta liczba obejmuje grupę ok. 50 osób - w tym kobiety i dzieci - która przepłynęła przez kanał na niewielkim pontonie, docierając do plaży w Dungeness w hrabstwie Kent. Jak się przypuszcza, wypłynęli oni z północnej Francji lub z Belgii.

Dotychczas największą liczbę nielegalnych imigrantów, którzy przedostali się tą drogą w ciągu jednego dnia, odnotowano we wrześniu 2020 r.; było ich wówczas 416.

Od początku br. do wybrzeży Wielkiej Brytanii dopłynęło już co najmniej 345 łodzi, na których znajdowało się nieco ponad 8 000 nielegalnych imigrantów. To oznacza, że ich liczba jest niewiele mniejsza niż w całym 2020 r., a poziom 8 000 osiągnięty został około czterech miesięcy wcześniej niż w ubiegłym roku. W samym tylko lipcu dotarło ich 1 850, czyli więcej niż w całym 2019 r.

Zwiększony napływ nielegalnych imigrantów jest wiązany ze znajdującym się obecnie w Izbie Gmin projektem ustawy o obywatelstwie i granicach, który przewiduje znaczące podniesienie kar zarówno dla przemytników ludzi, jak i osób próbujących w nielegalny sposób dostać się do Wielkiej Brytanii.

Przemytnikom grozić może nawet dożywotnie więzienie, a osobom, które w świadomy sposób nielegalnie przekraczają granicę - do czterech lat. Ponadto projekt przewiduje, że sposób, w jaki osoba ubiegająca się o azyl dostała się do Wielkiej Brytanii - legalnie czy nielegalnie, będzie miał wpływ na decyzję w jej sprawie.

Czytaj więcej:

Imigracja do UK "może zostać ograniczona już pod koniec 2020 r."

UK: Od 1 stycznia 2021 roku nowy punktowy system imigracyjny

Rząd UK: Nielegalni imigranci są uprawnieni do szczepionki

  Komentarze
  • Gosc
   20 lipca, 18:21

   czyli prawie 1.3 miliona po 10 latach + rodziny i dzieci czyli jakies 5 milionow.

  • Ciekawy
   20 lipca, 18:43

   Do którego hotelu skierowano ich na kwarantanne? No o oczywiście przymusowe testy ,wszystko opłacone z własnej kieszeni.

  • Gościu
   20 lipca, 21:09

   Imigranci przybywają do UK mimo tego że w całej Europie straszą Deltą. Imigranci nie słuchają i nie oglądają lewackich mediów i są zdrowi. Tylko zafiksowani telemaniacy się sz cze pią by nie umrzeć. Trzeci świat się rozwija a reszta się zwija.

  • SA
   21 lipca, 01:53

   Spoko niech przyplywaja, troche sie spoznili, benefitow juz nie bedzie, tylko deport do Maroka, bo umowa jest z UK,tam ich beda rozprowadzac do krajow pochodzenia, ( prawdopodobnie dla wiekszosci,ktorzy nie wiedza skad pochodza i jak sie nazywaja wywozka na pustynie i bye bye), a ci ktorym sie udalo wsiaknac w UK, do konca zycie beda robic na czarno , chyba ze ich emigracyjny trafi,

  • Marci
   21 lipca, 08:55

   Pani z Home office dowozi tych swoich krewnych pewnie beda zbierac plony badz track w fabrykach a nie to lekarze architekci adwokaci elyta jak co z rzadu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama