Menu

UK: Aplikacja NHS zyskała kolejne miliony użytkowników

UK: Aplikacja NHS zyskała kolejne miliony użytkowników
Aplikacja NHS, niezależnie od aplikacji NHS Covid-19 (na zdj.), od 17 maja zaczęła umożliwiać ludziom pokazywanie dowodu, że otrzymali szczepionkę. (Fot. Getty Images)
Nowa wersja aplikacji brytyjskiej służby zdrowia pozwala udowodnić, że dana osoba otrzymała już preparat na koronawirusa, dlatego zainteresowanie appką w ostatnim czasie wykazało rekordowe 2,7 mln nowych użytkowników - donosi dziennik 'The Guardian'.
Reklama
Reklama

Posiadanie takiego dowodu na otrzymanie szczepionki ułatwia podróżowanie za granicę oraz uczestniczenie w wydarzeniach sportowych, takich jak Wimbledon i mecze Euro 2020. 

W okresie od 17 maja do 14 czerwca br. do aplikacji zalogowało się prawie 5 milionów różnych użytkowników, a Departament Zdrowia i Opieki Społecznej podał, że łącznie udało się dotrzeć do ponad 6 milionów użytkowników.

"Technologia bez wątpienia odgrywa ogromną rolę w zapewnianiu opieki zdrowotnej teraz i w przyszłości. Wspaniale jest widzieć, jak wiele osób pobiera, używa i korzysta z aplikacji NHS. Ważne jest, abyśmy wykorzystali rozmach, jaki zbudowaliśmy, wykorzystując technologię i innowacje w sektorze zdrowia i opieki w ciągu ostatniego roku, gdy wychodzimy z pandemii" - zauważył minister zdrowia Matt Hancock.

Wzrost liczby pobrań aplikacji doprowadził również do zwiększenia liczby osób rejestrujących swoje preferencje dotyczące dawstwa narządów w aplikacji. Dodano ponad 51 000 rekordów - ponad pięć razy więcej niż w kwietniu br.

Aplikacja NHS pozwala także na zamówienie recepty czy umówienie wizyty u lekarza rodzinnego (GP), a także wyświetla wyniki wszelkich ostatnich wykonanych przez nas testów na koronawirusa. 

Czytaj więcej:

Aplikacja NHS będzie używana jako "paszport szczepień"

Brytyjscy naukowcy: Paszporty immunologiczne zmniejszają naszą ostrożność

  Komentarze
  • Kris
   20 czerwca, 00:25

   Mecze Euro 2020? Czyżby czas się cofnął???

  • So Kris
   20 czerwca, 09:28

   Bo to jest Euro 2020, tylko z powodu pandemii rozegrane rok pozniej tak samo jak olimpiada, ktora odbedzie sie po Euro

  • Filipek
   20 czerwca, 10:54

   Klap klap klap 🙌👏🏻Brawo osiołki

  • Busy
   20 czerwca, 11:11

   @So Kris. Musisz być taki poważny ? Nie widzisz, że Kris sobie żartuje?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama