Menu

Sondaż: Większość Niemców przeciwna przyjmowaniu kolejnych uchodźców

Sondaż: Większość Niemców przeciwna przyjmowaniu kolejnych uchodźców
Niemieckie społeczeństwo, dotąd bardzo otwarte na uchodźców, najwidoczniej zaczyna zmieniać zdanie na ten temat... (Fot. Getty Images)
Dwie trzecie respondentów ostatniego sondażu Instytutu Civey przeprowadzonego na zlecenie Diakonie (ewangelickie stowarzyszenie opieki społecznej) jest przeciwnych przyjmowaniu kolejnych uchodźców w Niemczech - donosi portal dziennika 'Rheinsche Post' .
Reklama
Reklama

Na pytanie, czy Niemcy powinny przyjmować więcej osób szukających ochrony w obliczu rosnącej liczby uchodźców na świecie, mniej niż jedna trzecia respondentów (28 proc.) odpowiedziała "tak", a 62,5 proc. "nie" - wynika z sondażu.

Według badania, ludzie są również sceptycznie nastawieni do integracji. Na pytanie, czy uchodźcy, którzy przybyli w ciągu ostatnich dziesięciu lat, dobrze przyjęli się w Niemczech, 12,5 procent odpowiedziało twierdząco, podczas gdy większość, nieco poniżej 58 procent, odpowiedziała przecząco. 28 procent odpowiedziało "częściowo", pozostali "nie wiem".

"Przewodniczący stowarzyszeni Diakonie Ulrich Lilie powiedział, że nie jest zaskoczony wynikami, ale jest rozczarowany" - wskazuje RP Online. "Skrytykował rosnącą izolację UE i jej państw członkowskich wobec uchodźców i uznał tę politykę za częściowo odpowiedzialną" za klimat społeczny. "Krytykował również (fakt), że społeczeństwo nie zostało dobrze przygotowane politycznie do tego, co stało się rzeczywistością, że Niemcy są krajem imigracyjnym" - donosi portal.

Lilie stwierdził, że "ci, którzy czują się społecznie zagrożeni, którzy nie widzą perspektyw dla siebie i swoich dzieci, którzy żyją na poziomie minimum socjalnego lub poniżej niego, szybciej zamykają się wewnętrznie - także w stosunku do uchodźców".

"Diakonia podtrzymuje swoje postulaty dotyczące polityki wobec uchodźców. Należą do nich dalsze przyjmowanie uchodźców, zaprzestanie deportacji do krajów kryzysowych, takich jak Afganistan, oraz umożliwienie dołączenia do uchodźców ich rodzin. Jak wyjaśniła Lilie: Przyjęcie większej liczby uchodźców pozostaje jednym z najszlachetniejszych zadań dla jednego z najbogatszych krajów" - informuje portal.

Czytaj więcej:

"The Guardian": Dania pozbawia syryjskich uchodźców pozwolenia na pobyt

TSUE: Nie dostałeś azylu w Norwegii, próbuj w Niemczech

Dania: Parlament umożliwił rozpatrywanie wniosków o azyl poza granicami UE

Priti Patel: Brytyjczycy mają dość migrantów próbujących dostać się do UK

  Komentarze
  • Niechca to zle
   19 czerwca, 10:59

   Milia powini przyjac Co zmienili zdanie to sleep 3 millions polonium przyjac labia multi kultur

  • LONO
   19 czerwca, 11:30

   A to ksenofoby homofobiczne!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama