Menu

Acer spowalnia produkcję laptopów "z powodu niedoboru chipów"

Acer spowalnia produkcję laptopów "z powodu niedoboru chipów"
Produkcja będzie przebiegała wolno do pierwszego albo drugiego kwartału przyszłego roku. (Fot. Getty Images)
Z powodu zmniejszonych dostaw czipów na świecie firma Acer, z siedzibą na Tajwanie, zapowiedziała dzisiaj, że produkcja jej laptopów zostanie spowolniona co najmniej do początku 2022 roku, a ceny komputerów mogą wzrosnąć.
Reklama
Reklama

Niedobór czipów skutkuje problemami z dostawami takich urządzeń jak komputery, smartfony, konsole do gier czy nowe samochody.

Tydzień wcześniej Acer ogłosił nową serię produktów z systemem operacyjnym Chrome OS, które miałyby trafić do sklepów w drugiej połowie bieżącego roku. Szefowa firmy Tiffany Huang przekazała jednak dziennikowi "Guardian", że Acer ma problemy z otrzymaniem wystarczającej liczby czipów i że to będzie miało poważny wpływ na produkcję.

"Produkcja będzie przebiegała wolno do pierwszego albo drugiego kwartału przyszłego roku" - oznajmiła Huang dodając, że pandemia Covid-19, podczas której wiele osób zaczęło pracować z domu, zwiększyła popyt na sprzęt komputerowy. "To nie jest tak, że musimy zapewnić urządzenia wszystkim rodzinom, tylko każdej osobie, bo musi mieć sprzęt do pracy bądź nauki" - zaznaczyła.

"Każdego dnia jesteśmy w stanie zrealizować tylko 50 proc. zapotrzebowania na całym świecie. W zeszłym roku dostarczyliśmy miliony urządzeń do edukacji" - dodała.

Firma analityczna Gartner oszacowała w najnowszym raporcie, że niedobór czipów utrzyma się co najmniej do drugiego kwartału 2022 roku, przez co ceny niektórych urządzeń na całym świecie wzrosną, zaś mniejsze firmy znajdą się w trudnej sytuacji z powodu wyższych cen od dostawców. "Oznacza to, że klient zapłaci więcej, ponieważ nie ma wielu produktów i to tak potrzebnych jak komputery i tablety" - przekazał "Guardianowi" Ben Lee, analityk Gartnera.

Czytaj więcej:

Polacy zbudują superkomputer

Carphone Warehouse zamyka wszystkie stacjonarne sklepy. 2,9 tys. osób straci pracę

Przeciętny Brytyjczyk wyda w ciągu życia £65 tys. na technologiczne gadżety

"Wall Street Journal": Przez pandemię giganci technologiczni umocnili swoją dominację

  Komentarze
  • Yhy
   2 czerwca, 09:25

   A teraz pytanie brzmi gdzie te chipy sie schowaly ? Hehe

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama