W 38-osobowej grupie było dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

Zagraniczni alpiniści weszli na Mount Everest. Pierwszy raz po pandemii

Po raz pierwszy od początku pandemii COVID-19 zagraniczni alpiniści weszli na najwyższy szczyt świata - Mount Everest (8 848 m n.p.m.). Górę zdobyła grupa 38 osób, w tym 10 z Bahrajnu (był wśród nich książę Mohamed Hamad Mohamed al-Khalifa) i dwie z Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym roku z powodu koronawirusa rząd Nepalu zabronił organizowania wypraw na Czomolungmę, ale w bieżącym znów wydawał licencję na wspinaczkę. Przyznano ich 408, najwięcej w historii na jeden sezon.

Zagrożenie infekcją COVID-19 wciąż jednak nie mija. W kwietniu trzeba było ewakuować z bazy niektórych alpinistów z objawami choroby. W Nepalu z powodu pandemii zmarło blisko cztery tysiące osób. Obecnie kraj walczy z drugą falą.

Chiny zdecydowały się wytyczyć na szczycie granicę, aby oddzielić od siebie grupy wspinające się po stronie nepalskiej i tybetańskiej.

Każdy, kto chce zdobyć Mount Everest, musi przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Co o tym myślisz?
Linki Sponsorowane
Ładuję...
Kurs NBP
GBP
4.9646
+0.0412
EUR
4.2842
+0.0149
USD
3.7554
+0.0272
CHF
4.6371
+0.0226
Forex
Źródło: currencybeacon.com
Ładuję...

Ogłoszenia

Wiadomości

Wydarzenia

Menu