Menu

Naomi Osaka i Rafael Nadal otrzymali nagrody Laureusa

Naomi Osaka i Rafael Nadal otrzymali nagrody Laureusa
Laureatów wybrał panel złożony z 68 sportowych znakomitości. (Fot. Getty Images)
Tenisiści Japonka Naomi Osaka i Hiszpan Rafael Nadal otrzymali prestiżowe nagrody Laureus World Sports Awards za miniony rok. Wśród finalistów byli także triumfator plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza 2020 Robert Lewandowski i zwyciężczyni French Open Iga Świątek.
Reklama
Reklama

Lewandowski wprawdzie sam nagrody nie dostał, ale i tak może być zadowolony, bo Laureus otrzymał jego klub Bayern Monachium. To właśnie z nim polski napastnik sięgnął po sześć tytułów w minionym sezonie.

Gala Nagród odbyła się w Sewilli, ale z powodu pandemicznych ograniczeń odbyła wyłącznie online. To 22. edycja, a laureatów wybrał panel złożony z 68 sportowych znakomitości, który wskazał najlepszych w poszczególnych kategoriach.

19-letnia Świątek, była nominowana w kategorii "niespodzianka roku", ale nagrodę ostatecznie otrzymał 24-letni Patrick Mahomes, który poprowadził drużynę Kansas City Chiefs do pierwszego od 50 lat sukcesu w rozgrywkach o Super Bowl w futbolu amerykańskim.

W innych kategoriach zwyciężali m.in. mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton za walkę z rasizmem i egipski piłkarz Liverpoolu Mohamed Salah za zaangażowanie w sprawy społeczne. Nagrodzona za całokształt kariery oraz walkę o równouprawnienie została ikona tenisa Amerykanka Billie Jean King.

Nagrody Laureusa przyznawane są od 2000 roku. Pomysłodawcą wyróżniania sportowców w ten sposób był ówczesny prezydent RPA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela.

Czytaj więcej:

Lewandowski, Osaka i Bayern Monachium triumfatorami plebiscytu AIPS

Naomi Osaka została właścicielką klubu piłkarskiego

Iga Świątek i Robert Lewandowski wśród finalistów nagrody Laureusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.07.2021
  GBP 5.3582 złEUR 4.5858 złUSD 3.8915 złCHF 4.2381 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama