Menu

UK: Wakacje we Francji czy Włoszech "mogą być możliwe już w czerwcu"

UK: Wakacje we Francji czy Włoszech "mogą być możliwe już w czerwcu"
Taki relaks będzie jednak możliwy prawdopodobnie tylko w przypadku zaszczepionych turystów. (Fot. Getty Images)
Podróże z Wielkiej Brytanii do Francji, Włoch, Niemiec i USA mogą być dozwolone przed 28 czerwca w ramach nowych planów, które brytyjskie Ministerstwo Transportu zamierza przestawić na szczycie G7 - informuje 'The Telegraph'.
Reklama
Reklama

Przywódcy z Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii mają spotkać się na szczycie G7 w Kornwalii w dniach 11-13 czerwca.

Brytyjski minister transportu Grant Shapps ma nadzieję, że przy okazji uda się stworzyć wspólny system, który pozwoli zaszczepionym mieszkańcom tych krajów na swobodne podróżowanie po całym świecie.

"Liderzy G7 będą przyglądać się cyfrowym rozwiązaniom - w tym paszportom szczepień - aby ułatwić swoim obywatelom międzynarodowe wojaże" - przekazało "The Telegraph" źródło brytyjskiego rządu.

"Do 28 czerwca można by ustanowić tzw. korytarze podróży, które pozwoliłyby zaszczepionym turystom i gościom biznesowym na uniknięcie kwarantanny i testów na koronawirusa" - dodał informator.

17 maja jest najwcześniejszą datą, od której dozwolone będą międzynarodowe podróże z Anglii.  Poszczególne kraje zostaną wówczas oznaczone kolorami zielonym, żółtym i czerwonym. 

Osoby powracające z "zielonych" państw nie będą musiały przechodzić kwarantanny, ale wciąż będą zobowiązane do wykonania testu przed podróżą, a także kolejnego badania typu PCR nie później niż w drugim dniu po przyjeździe.

Nie jest jeszcze jasne, które kraje znajdą się na "zielonej liście" Wielkiej Brytanii po ponownym otwarciu granic, ale Cypr, Grecja, Islandia, Malta, Portugalia i Hiszpania już zaprosiły do siebie brytyjskich wczasowiczów, którzy zostali w pełni zaszczepieni na Covid-19.

Obecnie osobom, które wybierają się za granicę bez "rozsądnej wymówki", grozi grzywna w wysokości 5 000 funtów - przypomina Metro.co.uk.

Czytaj więcej:

Anglia: Od maja tylko 8 krajów "pojawi się na zielonej liście podróży"

Grecja znosi kwarantannę dla turystów z Wielkiej Brytanii i UE

Test przed podróżą za mniej niż £50? Rząd UK tego nie wyklucza

UK: W maju bez kwarantanny do 30 krajów?

Brytyjskie MSZ może zakazać podróży do krajów z "zielonej listy"

  Komentarze
  • Darek
   27 kwietnia, 18:35

   a co z tymi co niemaja szczepien te paszporty to sa wielkie bzdury skoro zaszczepieni moga sie zarazic to tez moga byc nosicielami

  • Jerzy Trela
   27 kwietnia, 19:10

   Zrobią wszystko aby mieć niewolników pod kontrolą czyli bez szczepionki nie będzie wolno opuścić kraju i tylko w tym kraju tak jest w Holandii nawet szczepionki nie musisz brać jeśli nie chcesz.Wezme tę szczepionkę i wyrzucę ten certyfikat w Holandii i nigdy nie wrócę do tego okropnego kraju.

  • Parafina
   27 kwietnia, 22:32

   Jak mam sie zaszczepic lub wydac fortune na testy w obie strony a potem nosic maske na wakacjach, martwic sie co mi wyjdzie przed albo po powrocie i ciagle uwazac na dystans i inne bzdury to wsadzcie sobie taki odpoczynek, lepiej juz wypoczne u siebie i jeszcze zaoszczedze. Zbojkotowac te wszystkie wakacyjne kierunki razem z liniami lotniczymi to szybko zaczna odwolywac te durne, bezprawne restrykcje, lecz wiekszosc ludziskow zrobi poslusznie co im kaza byle leciec, nie wazne jak i jakim kosztem, barany i bydlo.

  • Wosk
   28 kwietnia, 08:19

   Ja się zaszczepiłem, po to, żeby latać. Jeśli jednak konieczne będą testy, nigdzie się nie wybieram. A maski i tak nigdzie nie noszę. @Parafina. A co do podsumowania durnoty ludzi, pełna zgoda. Wszyscy moi znajomi myślą, że trzeba mieć zaświadczenie od lekarza, żeby nie nosić maski, co jest bzdurą. Ludzie boją się, że np. w Tesco, będą wyglądać INACZEJ i dlatego zakrywają twarz.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2021
  GBP 5.3697 złEUR 4.5736 złUSD 3.8847 złCHF 4.2054 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama