Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Raport: Lockdown miał wpływ na zdolności językowe dzieci w UK

Raport: Lockdown miał wpływ na zdolności językowe dzieci w UK
Lockdown i związana z jego wprowadzeniem zdalna nauka, a tym samym brak kontaktu z rówieśnikami, odcisnęły duże piętno na dzieciach - nie tylko zresztą w Wielkiej Brytanii... (Fot. Getty Images)
Badanie przeprowadzone przez Education Endowment Foundation (EEF) wykazało, że jest coraz więcej dowodów na spadek zdolności językowych małych dzieci w Wielkiej Brytanii w związku z lockdownem. Zdaniem ekspertów, z trudnościami językowymi zmaga się coraz więcej cztero- i pięciolatków.
Reklama
Reklama

Specjaliści z EFE, którzy badanie oparli na danych 50 tys. uczniów w szkołach całej Anglii, alarmują, że nieprawidłowy rozwój mowy będzie mieć długoterminowy wpływ na jakość nauki tych dzieci w przyszłości.

Organ sugeruje, że największym problemem okazał się brak kontaktu najmłodszych z innymi dziećmi w szkołach, co uznano za niezbędne do poszerzenia słownictwa.

Sytuacji nie pomógł fakt, że większość dzieci nie mogła spotykać się z nimi również w domach, w tym z dziadkami czy sąsiadami.

Brytyjski rząd twierdzi, że zdaje sobie sprawę z problemu, dlatego zainwestował dodatkowe 18 mln funtów na nadrabianie zaległości dla najmłodszych uczniów.

"Oprócz 3,5 miliarda funtów, które każdego roku wydajemy na pomoc najmłodszym, zainwestowaliśmy również 18 milionów funtów, aby pomóc w rozwoju języka we wczesnych latach. Stanowi to część naszego nowego pakietu o wartości 700 milionów funtów, który zapewnia dodatkowe wsparcie dzieciom, które tego potrzebują, kiedy wracają do szkół" - zapewniła minister ds. dzieci i rodzin Vicky Ford.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama