Menu

Narciarskie MŚ: Impreza w Trondheim w 2025 r. z gwarancją pandemiczną FIS

Narciarskie MŚ: Impreza w Trondheim w 2025 r. z gwarancją pandemiczną FIS
Organizatorzy dużych imprez sportowych, po doświadaczeniu pandemii koronawirusa, zabezpieczają się na przyszłość... (Fot. Getty Images)
Organizatorzy narciarskich mistrzostw świata w Trondheim w 2025 roku renegocjowali kontrakt z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS). Znalazła się w nim klauzula, że w przypadku odwołania imprezy z powodu nowej pandemii, pokryte zostaną jej koszty w ramach uzgodnień.
Reklama
Reklama

Według pierwszego kontraktu uzgodniono, że FIS wypłaci organizatorom 10 milionów euro przed, w czasie i po MŚ. W kontrakcie znajduje się klauzula force majeur, według której w przypadku odwołania imprezy z powodu siły wyższej, jak trzęsienie ziemi, wojna, zamach stanu, katastrofy naturalne lub innych kataklizmów strony nie mogą żądać od siebie odszkodowań.

"W takich przypadkach FIS zostałby zwolniony z wypłaty dużej części zakontraktowanych środków. Dlatego rozszerzyliśmy tę klauzulę o szczególny przypadek epidemii lub pandemii i gdyby tak się wydarzyło i MŚ zostałyby odwołane, to wszystkie uzgodnione pieniądze zostaną wypłacone" - wyjaśnił dyrektor finansowy gminy Trondheim Olaf Loeberg.

Na antenie kanału telewizji publicznej NRK sprecyzował, że w ten sposób zarówno norweska federacja narciarska, jak i gmina Trondheim nie muszą obawiać się finansowych strat w przypadku odwołania MŚ.

Taka gwarancja pandemiczna staje się też bardzo ważna dla innych organizatorów zawodów pod egidą FIS, ponieważ ponosząc koszty przygotowań i planując budżet nie będą postawieni w sytuacji finansowej niepewności. "Takie mamy czasy i nikt nie sądził, że będą aż tak nieprzewidywalne" - dodał Loeberg.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama