Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Futbolowa gorączka w Danii: Czekamy na powtórkę cudu sprzed 29 lat

Futbolowa gorączka w Danii: Czekamy na powtórkę cudu sprzed 29 lat
Duńska drużyna narodowa ma świetne notowania i budzi nadzieje Duńczyków odnośnie mistrzostw Europy. (Fot. Getty Images)
Reprezentacja Danii po trzech meczach eliminacji mistrzostw świata ma dziewięć punktów i bilans bramkowy 14-0 co sprawia, że przed mistrzostwami Europy (11 czerwca - 11 lipca) oczekiwania stały się ogromne, a media proszą o powtórzenie cudu z 1992 roku i złotego medalu.
Reklama
Reklama

"Z taką drużyną nie mamy obecnie przeciwnika nie do pokonania w całej Europie" - skomentował wczorajsze zwycięstwo w Wiedniu 4:0 nad Austrią, 2:0 z Izraelem 25 marca i aż 8:0 nad Mołdawią w niedzielę dziennik "Ekstrabladet".

"Rzuciliśmy rękawicę wszystkim uczestnikom Euro i to oni niech się teraz nas boją" - skomentował kanał telewizji TV2 zwracając uwagę na fakt, że jeżeli nic się nie zmieni to trzy mecze grupowe z Finlandią, Belgią i Rosją Dania rozegra u siebie w Kopenhadze - jak zapowiedział rząd z kibicami.

"Politiken" napisał, że jest to najlepsza drużyna od przynajmniej 20 lat - to miały być ME byłego selekcjonera Age Hareide (2016-2020), który przybył z Norwegii i może pochwalić się aż 34 meczami z rzędu bez porażki. Koronawirus pokrzyżował mu jednak plany i odwołał ME w ubiegłym roku, ale jego następca Kasper Hjulmand nic nie zmienił, a tylko dopracował zbudowany przez cztery lata zespół".

Hareide, który po zakończeniu pracy z reprezentacją Danii został trenerem norweskiego Rosenborg Trondheim wyjaśnił, że obecna reprezentacja jest efektem konsekwentnej budowy drużyny przez kilka lat bez żadnej ingerencji federacji i żadnych zaskakujących ruchów i eksperymentów.

"Jak zaczynałem pracę to dostałem od działaczy carte blanche i bez względu na słabe początkowo wyniki nikt nie ingerował w moją pracę. Dzisiaj ci piłkarze grają ze sobą już tak długo, że w reprezentacji czują się i rozumieją ze sobą jak w klubie"- wyjaśnił.

Dziennik "BT" napisał, że bilans bramkowy eliminacji do MŚ świadczy tylko o "arsenale ciężkiej broni" jaką dysponuje Hjulmand przed ME.

"Staramy się oceniać obiektywnie, lecz pokażcie lepszą obecnie drużynę w Europie, więc czekamy na turniej, który to zweryfikuje" - ocenił "Esktrabladet".

Turniej miał się pierwotnie odbyć w ubiegłym roku, ale został przełożony z powodu pandemii COVID-19. Miesięczne zmagania mają rozpocząć się 11 czerwca.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.12.2021
  GBP 5.4021 złEUR 4.5934 złUSD 4.0653 złCHF 4.4165 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama