Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję
Czy to początek ekspansji Amazona na rynku spożywczym w UK? (Fot. Amazon)
Amerykański gigant technologiczny otworzył właśnie drugi sklep Amazon Fresh w Londynie, tym razem w pobliżu Wembley Park Boulevard. Firma posiada obecnie dwie placówki w brytyjskiej stolicy i już planuje kolejne otwarcia.
Reklama
Reklama

Sklepy Amazon Fresh, których cechą charakterystyczną jest brak jakichkolwiek kas i system Just Walk Out, oferują m.in. produkty spożywcze marki własnej Amazona sprzedawanej pod nazwą "by Amazon". Na półkach znajdziemy m.in. mięso, nabiał, owoce, warzywa, a także pieczywo.

Pierwszy sklep Amazon Fresh otwarto kilka tygodni temu na londyńskim Ealingu. Wczoraj ruszyła druga placówka, tym razem na terenie Wembley Park.

Oba sklepy Amazon Fresh są pierwszymi supermarketami giganta otwartymi poza USA.

Aby skorzystać z możliwości zrobienia zakupów w nowym supermarkecie, należy otworzyć aplikację Amazona i zeskanować specjalny kod QR, który umożliwi wejście do sklepu. System kamer w sklepie śledzi kupującego i wie, które produkty wziął. Po wyjściu z supermarketu, Amazon samodzielnie pobierze płatność i wyśle nam rachunek.

"Od czasu otwarcia naszego pierwszego sklepu Amazon Fresh na Ealing, od naszych klientów mogliśmy usłyszeć, jak bardzo podobają im się bezproblemowe zakupy oraz żywność z naszej nowej marki by Amazon" - przekazał Matt Birch, szef sieci Amazon Fresh w Wielkiej Brytanii.

"Mamy nadzieję otworzyć kilka kolejnych sklepów w Londynie, na obszarach takich jak Ealing. Wierzymy, że to coś (sklepy Amazon Fresh - przyp.red.), co będzie z powodzeniem funkcjonować w dzielnicach mieszkalnych i w centrach miast" - dodał. 

Czytaj więcej:

Amazon otworzył dziś w UK pierwszy sklep. To "Fresh" w Londynie

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama